Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wygraliśmy trasę zdrowia!

Fundacja PZU ogłosiła wyniki konkursu , w którym główną nagrodą jest budowa Tras Zdrowia w 30 miastach Polski. Jedynym ze zwycięzców jest Słupca.

W ostatnim etapie konkursu mieszkańcy 35 gmin wzięli udział w serii warsztatów konsultacyjnych, których zwieńczeniem było przygotowanie Planu Animacji oraz wybranie Operatora Trasy. Łącznie w 94 spotkaniach wzięło udział ponad 1400 osób. Wśród nich pojawili się między innymi przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji, organizacji sportowych, instytucji samorządowych i edukacyjnych oraz oczywiście mieszkańcy poszczególnych gmin. Na słupeckich spotkaniach frekwencja nie zawiodła.

Ze 127 gmin, które złożyły wniosek w pierwszy etapie konkursu, wybranych zostało 35. Z ich grona komisja wyłoniła 30 lokalizacji, w których w tym roku powstaną PZU Trasy Zdrowia. Komisja konkursowa w swoim wyborze kierowała się takimi kryteriami jak liczba potencjalnych użytkowników, różnorodność i innowacyjność działań, aktywność i zaangażowanie różnych grup mieszkańców biorących udział w warsztatach konsultacyjnych oraz wypracowanie zakładanych celów. Ważna była również integracja lokalnego środowiska i udział w realizację projektu organizacji pozarządowych. Te warunki bezapelacyjnie spełniło nasze miasto, które znalazło się w gronie 30 zwycięzców projektu. Prace nad trasą rozpoczną się niebawem. Cieszycie się?

Listę wszystkich zwycięzców można znaleźć pod adresem:

http://www.pzutrasyzdrowia.pl/aktualnosc/57/w_tych_gminach_powstana_pzu_trasy_zdrowia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *