Wygrana była blisko

Po emocjonującym spotkaniu gościom z Pniew w kolejnym ligowym boju ulegli koszykarze MKS MOS Słupca.

Spotkanie rozgrywane było według nowych zasad dotyczących koszykarskiej passarelli w rozgrywkach młodzieżowych. Do tej pory zasada ta polegała na tym, że zawodnicy, którzy uczestniczyli w grze w pierwszej kwarcie nie mogli grać w drugiej. Tym razem zmiana wyjściowego składu następuje po 5 minutach, czyli połowie czasu jednej kwarty. Dzieje się tak w trzech pierwszych częściach meczu. Podopieczni Mirosława Górniaka spotkanie rozpoczęli bardzo dobrze, jednak wraz z upływem meczowych minut goście z Pniew wypracowywali sobie kilku punktową przewagę. Na prowadzeniu słupczanie byli natomiast w drugiej kwarcie, jednak z czasem mecz się wyrównał, a w końcówce rywale ponownie powiększyli swój dorobek punktowy. Ostatecznie sekundy to juz walka z czasem MKS-u MOS-u o korzystny wynik. Niestety próbę nerwów lepiej wytrzymali goście, którzy ostatecznie wygrali cały mecz przewagą dwóch punktów 44:46. Po spotkaniu rozmawiliśmy z trenerem Mirosławem Górniakiem.

MKS MOS Słupca- Pniewiak Pniewy 44:46