Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wygrana w ostatnich minutach

Drużyna ze Słupcy okazała się najlepsza w trzecim już turnieju Specjalnych Ośrodków Wychowawczych rozgrywanych w naszym mieście.

W zawodach wzięły udział cztery zespoły reprezentujące ośrodki z Gniezna, Wrześni, Rychwała oraz Słupcy. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym” z czasem gry 2 x 7 min. To już tradycja mów dyrektor SOSW Słupca Anna Mydłowska.

 

 

W pierwszym meczu gospodarze zmagań ulegli Wrześni 1:2. Kolejny był pojedynkiem Gniezna i Rychwała. po tym spotkaniu i wysokim zwycięstwie 4:0, na faworyta zmagań wyrósł zespół z Gniezna. W drugiej serii spotkań Słupca pokonała Rychwał 5:0, a Gniezno Wrześnię 5:1 i tym samym wiadomo było, że o klasyfikacji końcowej zadecydują ostatnie mecze turnieju.

Przed ostatnim swoim spotkaniem, matematyczne szanse na zwycięstwo w zawodach miała jeszcze Słupca, o ile w meczu z Gnieznem udało by jej się wygrać przewagą trzech bramek. Zdecydowanym faworytem spotkania było Gniezno, jednak mecz dobrze rozpoczął się dla Słupcy, która szybko objęła prowadzenie. Ambitna postawa podopiecznych Mirosław Kwaśnego została udokumentowana zdobyciem kolejnej bramki i tym samym prowadzeniem do przerwy 2:0. W drugiej odsłonie zespół z Gniezna rzucił się do odrabiania strat ale nie potrafił wykorzystać wielu dogodnych sytuacji bramkowych. W ostatniej minucie meczu decydującą akcję rozegrali Kamil Butelski oraz Krystian Zych i po bramce drugiego z nich Słupca zwyciężyła 3:0. Ostatni meczu zmagań przyniósł nam zwycięstwo Wrześni nad Rychwałem 2:1. Tym samym drużyna gospodarzy triumfowała w całym turnieju.

Kolejność końcowa turnieju:
1. Słupca
2. Gniezno
3. Września
4. Rychwał.

 

TEKST: MOS Słupca

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *