Szukaj
Close this search box.
Szukaj

Wygrana w Rychwale, remis w Ostrowitem

Cztery punkty. To bilans naszych piłkarskich zespołów, które podczas minionego weekendu rywalizowały w Konińskiego Klasie Okręgowej.

Na wyjeździe ze Zjednoczonymi Rychwał 0:3 wygrały ZKS Orły Zagórów.- Do spotkania nie przystępowaliśmy w roli faworyta. Zjednoczeni, to zespół występujący od dłuższego czasu w lidze okręgowej, w tym sezonie po dobrym starcie zajmowali 4 miejsce. Jednak to my mogliśmy wyjść na prowadzenie już na początku meczu lecz bramkarz rywali odbił piłkę ręka przed polem karnym, niestety gwizdek sędziego milczał.

Kilka minut później Eryk Kopaczewski zagrał prostopadłą piłkę, którą przeciął na 18 metrze goalkeeper Rychwała, na tyle niefortunnie, że ta spadła pod nogi Brayana Horifera, który bez problemu posłał ją do pustej bramki i zdobył swoją debiutancką bramkę w naszych barwach. W pierwszej połowie mieliśmy jeszcze przynajmniej jedną sytuacje stuprocentową jednak nie udało nam się jej wykorzystać.

Wtedy do głosu doszli gospodarze i zepchnęli nas do obrony. Do przerwy nic się już nie zmieniło. Po 10 minutach drugiej połowy było już 0:2. Kopaczewski odebrał piłkę przy lini bocznej, zauważył bardzo dobrze wbiegającego w pole karne Krzysztofa Czerniaka, który strzałem obok bramkarza podwyższył prowadzenie.

Zjednoczeni ruszyli do ataków, jednak nie stworzyli sobie klarownych sytuacji, dzięki dobrej grze w obronie lub pewnym interwencjom bramkarza. W 80 minucie Arkadiusz Kukulski dostał piłkę z boku pola karnego i zagrał bardzo dobre podanie po ziemi do Bartosza Kuzak, który ustalił wynik spotkania na 3:0. Dziękujemy kibicom którzy poraz kolejny stawili się na meczu wyjazdowym!-czytamy na stronie zagórowskiego zespołu.

Rzutem na taśmę punkt na własnym boisku w starciu z Kasztelanią Brudzew zdobyli Czarni Ostrowite. Gole dla zespołu Damiana Augustynika strzelali Kuba Jóźwiak i Kamil Kwiatkowski, który bramkę na 2:2 zdobył w 93 minucie gry z rzutu wolnego.