Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wyjątkowe pasowanie na czytelnika

Biblioteka Publiczna Gminy Strzałkowo ma nowych czytelników. Wczoraj do tego grona dołączyły dwie grupy dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola w Strzałkowie.

Uroczyste pasowanie na czytelnika to już tradycja w Bibliotece Publicznej Gminy Strzałkowo. Tym razem, spotkanie różniło się jednak od poprzednich, ponieważ zorganizowane zostało w klimacie japońskim. – Jakiś czas temu nasza biblioteka wzbogaciła się o teatrzyk drewniany Kamishibai, który jest tradycyjną japońską sztuką opowiadania historii za pomocą obrazków i ilustracji. Postanowiliśmy tę możliwość wykorzystać dzisiaj i myślę, że odbiór dzieci był bardzo dobry – mówiła Małgorzata Grzelak, dyrektor biblioteki. Za pomocą teatrzyku Kamishibai bibliotekarka Jolanta Idzikowska przedstawiła dzieciom bajkę pt. „Przygoda w Bibliolandii”, której bohaterem był doskonale znany maluchom żółw Franklin. Warto dodać, że bajka była autorskim pomysłem strzałkowskich bibliotekarek. Tekst do niej napisała właśnie Jolanta Idzikowska, a ilustracjami zajęła się wolontariuszka Karina Jaśkiewicz. Dzięki przedstawieniu najmłodsi mogli dowiedzieć się jak korzystać z biblioteki i dlaczego warto czytać książki. Następnie, wszyscy złożyli ślubowanie, a dyrektor placówki dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na czytelnika. Maluchy otrzymały też w prezencie książkę pt. „Franklin i książka z biblioteki”. W uroczystym pasowaniu udział wzięły grupy: „Pszczółek” z przedszkola „Kubuś Puchatek” pod opieką Emilii Wojcińskiej oraz pięciolatki z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie z wychowawczynią Agnieszką Wardęcką.

 

Jedna odpowiedź

  1. Panie z biblioteki są niesamowite! pomysły na aranżacje im się nie kończą i za każdym razem zaskakują! Dzieciakom na pewno się podobało i będą chętnie wracać do tego miejsca :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *