Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wyjątkowe pasowanie na czytelnika

Biblioteka Publiczna Gminy Strzałkowo ma nowych czytelników. Wczoraj do tego grona dołączyły dwie grupy dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola w Strzałkowie.

Uroczyste pasowanie na czytelnika to już tradycja w Bibliotece Publicznej Gminy Strzałkowo. Tym razem, spotkanie różniło się jednak od poprzednich, ponieważ zorganizowane zostało w klimacie japońskim. – Jakiś czas temu nasza biblioteka wzbogaciła się o teatrzyk drewniany Kamishibai, który jest tradycyjną japońską sztuką opowiadania historii za pomocą obrazków i ilustracji. Postanowiliśmy tę możliwość wykorzystać dzisiaj i myślę, że odbiór dzieci był bardzo dobry – mówiła Małgorzata Grzelak, dyrektor biblioteki. Za pomocą teatrzyku Kamishibai bibliotekarka Jolanta Idzikowska przedstawiła dzieciom bajkę pt. „Przygoda w Bibliolandii”, której bohaterem był doskonale znany maluchom żółw Franklin. Warto dodać, że bajka była autorskim pomysłem strzałkowskich bibliotekarek. Tekst do niej napisała właśnie Jolanta Idzikowska, a ilustracjami zajęła się wolontariuszka Karina Jaśkiewicz. Dzięki przedstawieniu najmłodsi mogli dowiedzieć się jak korzystać z biblioteki i dlaczego warto czytać książki. Następnie, wszyscy złożyli ślubowanie, a dyrektor placówki dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na czytelnika. Maluchy otrzymały też w prezencie książkę pt. „Franklin i książka z biblioteki”. W uroczystym pasowaniu udział wzięły grupy: „Pszczółek” z przedszkola „Kubuś Puchatek” pod opieką Emilii Wojcińskiej oraz pięciolatki z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie z wychowawczynią Agnieszką Wardęcką.

 


Najnowszy komentarz
  • Panie z biblioteki są niesamowite! pomysły na aranżacje im się nie kończą i za każdym razem zaskakują! Dzieciakom na pewno się podobało i będą chętnie wracać do tego miejsca :)

Dodaj komentarz