Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Wymarzona” łódź motorowa dla OSP Kosewo

O nowy sprzęt wzbogacili się strażacy z OSP Kosewo.

-Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż w bieżący sezon wchodzimy bogatsi o nowy sprzęt, który w znaczny sposób poprawi bezpieczeństwo na wodach Jeziora Powidzkiego oraz akwenów leżących na terenie całej gminy. W miniony weekend do Kosewa została dostarczona nowa, wymarzona łódź motorowa typu RIB.

Strażacy z OSP Kosewo będą używać tejże łodzi do ratowania życia i zdrowia ludzkiego przede wszystkim na największym jeziorze w gminie Ostrowite, a wiec na Jezioro Powidzkie na którym najczęściej dochodzi do zdarzeń. Ponadto łódź ta pozwoli na prowadzenie szkoleń i doskonalenie umiejętności ratowniczych przez członków jednostki a także sprawne przeprowadzanie działań ratowniczych w każdych warunkach.

Zakup łodzi wraz z przyczepą podłodziową oraz samochodu na potrzeby ratownictwa wodnego w gminie Ostrowite możliwa była miedzy innymi dzięki dotacji celowej z Ministerstwa Finansów z rezerwy ogólnej budżetu państwa i wynosiła ona 80% całej kwoty, a łączna wartość inwestycji to 467 870.00 zł.

Sportis S.A. wykonała łódź SPORTIS S-5200 o mocy 115 KM wraz z przyczepą za 191 880.00 zł (OSP Kosewo)- Inżynieria Pojazdów Specjalnych Strażak SAM s.c. dostarczył samochód FORD Transit 4×4 za 275 990.00 zł (OSP Ostrowite).

Istotne znaczenie w realizacji tej inwestycji i wkładu własnego ma również samorząd, który rozumie potrzeby „swoich” jednostek OSP i dąży do ich zaspokajania. Na nasze szczęście w naszej Gminie poprzez przychylność rady oraz wójta Mateusz Wojciechowski można śmiało stwierdzić, że takie wsparcie otrzymujemy.

Już teraz zapraszamy na oficjalną uroczystość przekazania jednostkom wyżej wymienionego sprzętu, która odbędzie się dnia 3 czerwca 2022 r. (piątek), przy strażnicy OSP- czytamy na stronie jednostki.

 

FOTO: OSP Kosewo


Najnowszy komentarz
  • Przeciez to po prostu kolejny srodek transportu do prywatnych potrzeb ! Co roku Policja, Straz, WOPR organizuje sobie prywatne przejazdzki po Jeziorze Powidzkim, ktore jest strefa ciszy. Sam bylem swiadkiem kiedy to Policja odebrala grupe turystow od lokalnego gospodarza i obwiozla ich po jeziorze. Czy ktos to kontroluje ?

Dodaj komentarz