Wymęczona wygrana

Jedynie pierwszą połowę ligowego meczu z Pyzdrami będą chcieli zapamiętać zawodnicy drugiej drużyny SKP Słupca. Mimo słabych pozostałych 45 minut prowadzenie udało im się dowieźć do końca i odnieść zwycięstwo 1:2.

Już na początku meczu w dogodnej okazji znalazł się Piotr Witowski, jednak przestrzelił.  zaraz potem w groźnej sytuacji interweniował Bartosz Przybyła. Gra w środku pola zaczęła się układać słupczanom, co skutkowało co raz większym posiadaniem piłki i groźniejszymi akcjami. W około 15 minucie spotkania prowadzenie SKP dał Bartosz Łysiak. chwilę później było już jednak 1:1, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Warty błąd popełnił Przybyła.

Gracze Mirosława Kwaśnego cały czas prowadzili jednak grę, a konsekwencją tego był drugi gol Łysiaka po asyście Michała Lorenckiego. Zaraz potem dwie sytuacje stuprocentowe miał Sebastian Jasiak. Raz jego strzał obronił bramkarz z Pyzdr, a raz okazał się on niecelny. Podobnie jak uderzenie gospodarzy w ostatnich minutach pierwszej połowy meczu. W drugiej części spotkania gra przyjezdnych całkowicie się posypała. Za dużo było holowania piłki, a mniej wymiany podań tak, jak w pierwszej połowie. Sytuacji bramkowych kibicie mieli również jak na lekarstwo. Końcówka była nerwowa, ale ostatecznie SKP zdołało wygrać w Pyzdrach 1:2.

Trener drugiej drużyny SKP Mirosław Kwaśny.

Czarni Ostrowite tym razem na wyjeździe walczyli z drugim zespołem kleczewskiego Sokoła. Niestety zawodnicy z Ostrowitego stracili aż pięć bramek nie strzelając przy tym ani jednej. Trzeba jednak podkreślić, że na mecz ostrowicka drużyna wybrała się w mocno osłabionym i odmłodzonym składzie. W sobotę w A-klasie derby powiatu pomiędzy Czarnymi, a SKP II, które rozegrane zostaną w Ostrowitem.

Warta Pyzdry-SKP II Słupca 1:2

Sokół II Kleczew- Czarni Ostrowite 5:0