Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wyniki matur w powiecie słupeckim

We wtorek maturzyści poznali wyniki egzaminu dojrzałości. W powiecie słupeckim największą zdawalność osiągnęło ZSP w Zagórowie.  

W tym roku uprawnionych do zdawania egzaminu maturalnego było 396 uczniów z pięciu szkół ponadgimnazjalnych powiatu słupeckiego. Uczniowie liceum zdawali maturę w nowej formule, absolwenci techników z kolei są ostatnim rocznikiem, który uczył się zgodnie ze starą podstawą programową dlatego egzamin napisali w dotychczasowej formie. Tradycyjnie, najwięcej zdających było w Liceum Ogólnokształcącym w Słupcy (138 osób), a najmniej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie (35 osób). Co ciekawe, to właśnie te szkoły poradziły sobie najlepiej spośród wszystkich powiatowych placówek. W ZSP w Zagórowie zdawalność wyniosła 97%, a w LO 92%. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Strzałkowie maturę zdało 44 uczniów (66%), w Zespole Szkół Zawodowych w Słupcy 26 uczniów (62%), a w Ekonomiku 53 uczniów (65%).

Na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu pojawiło się też zestawienie wyników z poszczególnych przedmiotów w powiatach. Na poziomie podstawowym poniżej średniej wojewódzkiej uczniowie z naszego powiatu napisali egzamin m.in. z matematyki, języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, chemii i wiedzy o społeczeństwie. Wyniki powyżej średniej maturzyści z słupeckich szkół uzyskali z kolei z biologii, geografii i historii. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku egzaminów na poziomie rozszerzonym. Tutaj powiat słupecki lepiej wypadł w takich przedmiotach jak: matematyka, język polski, język niemiecki i wiedza o społeczeństwie.


Najnowsze komentarze
  • i tak będzie przez lata, tylko w stolicy powiatu trendy i zwaśnione dzieje. Zagórów ma najlepszą kadrę nauczycielską. Kiedyś przekonają się o tym Ci, którzy byli po stronie negacji. „Próbka” reformy ZSP im. Braci Kostaneckich według której lokalne władze miałby „schedę” przejąć nie może „wypalić”… Bynajmniej do października tego roku – wybory na Urzędy???!!!!

    • W Zagórowie do matury dopuszczonych zostało tylko 35 osób, a gdzie reszta ?

      • Te wyniki są z 2015 to po pierwsze a po drugie w Zagórowie jest jedna klasa liceum więc jeśli porównywane są wyniki liceum no to chyba jasne , że w liceum w Słupcy kończą 3 klasy czyli ok 90 osób a w Zagórowie jedna czyli ok 30. Jeśli porównywane są technika no to z technikami a nie z liceami – to oczywiste. I co to znaczy ” dopuszczone” ? ktoś chce to się uczy do powtórek i podchodzi ktoś nie chce ( na ogół w technikum bo dla niego ważny jest egzamin zawodowy ) no to ani się nie uczy do powtórek ani nie podchodzi. Jasne i proste.

  • Najlepsza kadra… Niestety myślę, że te wyniki nie są miarodajne. Bo na nie „pracują” nie tylko uczniowie, ale i ci „najlepsi” nauczyciele. Tak nie opieram swojego zdania na czczych gadkach tylko rzetelnych informacjach. Więc raczej ten komentarz sam przez się nie ma wielkiej wartości :)

Dodaj komentarz