Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wyniki matur w powiecie słupeckim

We wtorek maturzyści poznali wyniki egzaminu dojrzałości. W powiecie słupeckim największą zdawalność osiągnęło ZSP w Zagórowie.  

W tym roku uprawnionych do zdawania egzaminu maturalnego było 396 uczniów z pięciu szkół ponadgimnazjalnych powiatu słupeckiego. Uczniowie liceum zdawali maturę w nowej formule, absolwenci techników z kolei są ostatnim rocznikiem, który uczył się zgodnie ze starą podstawą programową dlatego egzamin napisali w dotychczasowej formie. Tradycyjnie, najwięcej zdających było w Liceum Ogólnokształcącym w Słupcy (138 osób), a najmniej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie (35 osób). Co ciekawe, to właśnie te szkoły poradziły sobie najlepiej spośród wszystkich powiatowych placówek. W ZSP w Zagórowie zdawalność wyniosła 97%, a w LO 92%. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Strzałkowie maturę zdało 44 uczniów (66%), w Zespole Szkół Zawodowych w Słupcy 26 uczniów (62%), a w Ekonomiku 53 uczniów (65%).

Na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu pojawiło się też zestawienie wyników z poszczególnych przedmiotów w powiatach. Na poziomie podstawowym poniżej średniej wojewódzkiej uczniowie z naszego powiatu napisali egzamin m.in. z matematyki, języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, chemii i wiedzy o społeczeństwie. Wyniki powyżej średniej maturzyści z słupeckich szkół uzyskali z kolei z biologii, geografii i historii. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku egzaminów na poziomie rozszerzonym. Tutaj powiat słupecki lepiej wypadł w takich przedmiotach jak: matematyka, język polski, język niemiecki i wiedza o społeczeństwie.

5 odpowiedzi

  1. i tak będzie przez lata, tylko w stolicy powiatu trendy i zwaśnione dzieje. Zagórów ma najlepszą kadrę nauczycielską. Kiedyś przekonają się o tym Ci, którzy byli po stronie negacji. „Próbka” reformy ZSP im. Braci Kostaneckich według której lokalne władze miałby „schedę” przejąć nie może „wypalić”… Bynajmniej do października tego roku – wybory na Urzędy???!!!!

      1. Te wyniki są z 2015 to po pierwsze a po drugie w Zagórowie jest jedna klasa liceum więc jeśli porównywane są wyniki liceum no to chyba jasne , że w liceum w Słupcy kończą 3 klasy czyli ok 90 osób a w Zagórowie jedna czyli ok 30. Jeśli porównywane są technika no to z technikami a nie z liceami – to oczywiste. I co to znaczy ” dopuszczone” ? ktoś chce to się uczy do powtórek i podchodzi ktoś nie chce ( na ogół w technikum bo dla niego ważny jest egzamin zawodowy ) no to ani się nie uczy do powtórek ani nie podchodzi. Jasne i proste.

  2. Najlepsza kadra… Niestety myślę, że te wyniki nie są miarodajne. Bo na nie „pracują” nie tylko uczniowie, ale i ci „najlepsi” nauczyciele. Tak nie opieram swojego zdania na czczych gadkach tylko rzetelnych informacjach. Więc raczej ten komentarz sam przez się nie ma wielkiej wartości :)

  3. W Zagórowie to dopuszcza się uczniów do matury, którzy gwarantują zdawalność.
    Pozostali nie są brani pod uwagę.
    Nie dziwi więc że jest duża zdawalność. Ale czy tak powinno być ????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *