Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wypadek przyczyną rezygnacji z wyścigu

W trakcie drugiego dnia rajdu Terenowego Geotermia Lądek-Zdrój, w którym brała udział ekipa Kamena Rally Team doszło do poważnego wypadku.

Brała w nim udział załoga z Czech, która jadąc prawidłowo pojazdem UTV zderzyła się czołowo z autem które zgubiło trasę i jechało pod prąd.

-Przez Poziom bezpieczeństwa na rajdzie podjęliśmy decyzję o wycofaniu się i pomocy kolegom, nasz zespół szczęśliwie dojechał do mety 4 OS-u.

W naszym odczuciu kontynuowanie dwóch kolejnych odcinków było zbyt niebezpieczne. Jest nam bardzo przykro i współczujemy kolegom, którzy są obecnie pod opieką lekarzy, przechodzą kolejne operacje jesteśmy z nimi w stałym kontakcie i życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia.

Zawodnikom, którzy jechali pod prąd również współczujemy i wiemy że nie zrobili tego celowo. Jest to druga runda Mistrzostw Polski w tym roku i tak jak na poprzedniej doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów w tym również klasy UTV i gdzie kilkunastu doświadczonych zawodników i pilotów szukało trasy.

Jest to kolejny rajd gdzie oznakowanie jest nietrafne które doprowadza do niebezpiecznych sytuacji co nie zdarza się na rajdach na które jeździmy w Europie- mówią Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz z Kamena Rally Team


Brak komentarzy

Dodaj komentarz