Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wypadki, kolizje, nietrzeźwi kierowcy i zatrzymane prawa jazdy. Majowy weekend na drogach w naszym regionie.

Na drogach powiatu słupeckiego podczas minionego długiego weekendu doszło do dwóch wypadków drogowych i 4 kolizji. Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących oraz dwie osoby, które kierowały pojazdami mimo, że nie posiadały wymaganych uprawnień. Kilku osobom funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.

30 kwietnia doszło do dwóch wypadków drogowych z udziałem motocyklistów. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscach zdarzeń wynika, że w Słupcy na ul. Warszawskiej kierujący ciągnikiem rolniczym wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocyklowi, którym podróżowały 2 osoby. Natomiast w Stawie kierujący motocyklem stracił nad nim panowanie i wywrócił pojazd, który następnie uderzył w prawidłowo jadący z przeciwnego kierunku samochód oraz drugie auto stojące na skrzyżowaniu.

W miniony weekend policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę samochodu i motorowerzystę oraz pijanego rowerzystę. 30 kwietnia w Wólce mężczyzna zdecydował się na jazdę motorowerem mimo, ze znajdował się w stanie nietrzeźwości – badanie alkotestem wykazało ok. 1,44 promila alkoholu w jego organizmie. 2 maja w Ciążeniu został zatrzymany rowerzysta, który miał ok. 2,85 promila alkoholu w organizmie.

3 maja policjanci z Posterunku Policji w Zagórowie zatrzymali we Wrąbczynie pijanego kierowcę samochodu. Około godz. 2.30 funkcjonariuszy patrolujących gminę Zagórów zainteresował pojazd, który na drodze nie trzymał toru jazdy. Policjanci postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli podejrzewając, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Kierowca na widok radiowozu podjął ucieczkę.

Nie reagował na sygnały świetlno-dźwiękowe jadącego za nim radiowozu. W pewnym momencie uderzył w bariery energochłonne, co unieruchomiło jego pojazd. Dalej uciekał pieszo. Kiedy został zatrzymany okazało się, że miał ok. 1,36 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Odpowie za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny.

Na trzy miesiące zatrzymano również prawo jazdy kobiecie, która w terenie zabudowanym w Przecławiu jechała 115km/h. Policjanci ruchu drogowego nałożyli nna nią mandat karny w kwocie 2000 zł oraz 10 punktów karnych. W piątek, 29 kwietnia, w podobnych okolicznościach prawo jazdy utraciły dwie osoby, które przejeżdżały przez Łukom z prędkościami 102/50 km/h i 103/50 km/h.

2 maja w Wólce policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował motocyklem bez wymaganych uprawnień, a 3 maja w Powidzu mężczyznę, który prowadził samochód również nie posiadając wymaganych uprawnień.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz