Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wypożyczalnia rowerów elektrycznych w Słupcy?

Z pomysłem utworzenia wypożyczalni rowerów elektrycznych w naszym mieście wyszedł radny, Marcin Pietrzykowski.

Swoją propozycję argumentował dbaniem o jakość powietrza w Słupcy.

-Chciałbym zaproponować uruchomienie bezpłatnego, ekologicznego transportu miejskiego. W ten sposób przyczynimy się do zmniejszenia ilości samochód na terenie Słupcy, a tym samym spalin, które wydostają się z rur wydechowych tych samochodów- mówił radny.

Zaproponował jednocześnie powrót do koncepcji roweru miejskiego. -Można wzbogacić tą kwestię o wypożyczalnię rowerów elektrycznych- tłumaczył.

Co myślicie o takiej propozycji?


Najnowsze komentarze
 • Pomysł dobry, a co z ścieżkami rowerowymi których brakuje,może w pierwszej kolejności ŚCIESZKI

  • :-)

 • Energię elektryczną trzeba wyprodukować.
  Rower elektryczny jest dużo droższy od tradycyjnego.
  Darmowe przejazdy rowerami TAK ,ale rowerkami tradycyjnymi
  Tańsze w obsłudze i zdrowsze dla użytkownika i środowiska.
  Ale wcześniej sieć ścieżek..

 • To się w Słupcy nie sprawdzi. Nietrafiony pomysł. Takie wypożyczanie rowerów ma sens, ale w dużym mieście, ze studentami. Studentowi łatwiej przemieścić się na rowerze na zajęcia niż samochodem czy tramwajem. Kto w Słupcy miałby jeździć na tych rowerach? Starsze osoby na zakupy? Raczej nie. A może trzyosobowa rodzina wybierze się na zakupy? Też nie. Jak się zabiorą z tymi zakupami, zważywszy, że zakupy robią takie, jakby się na kataklizm czy wojnę szykowali? Młodzież raczej ma swoje rowery. Ile może powstać miejsc z takimi rowerami? Kto pójdzie 500 metrów po rower, żeby jechać na nim do sklepu? Ktoś kto wsiada w samochód, żeby podjechać 300 metrów po bułki?

 • Złóżmy się i kupmy panu Pietrzykowi jakiś dobry rower to może przestanie nas nękać tą swoją wypożyczalnią :) A tak na serio to mamy panie radny poważne problemy w Słupcy. Jednak jeżeli nadal pan uważa, że Słupca potrzebuje wypożyczalni rowerów to niech pan prywatnie otworzy taką działalność gospodarczą i wtedy zobaczymy jak panu pójdzie biznes, czy jest to potrzebne. Rozpieprzanie pieniędzy podatników jest niedopuszczalne i powinno być karane z urzędu.

  • Trzeba by więc zacząć karać pisowską władzę na szczeblu krajowym za rozpieprzanie pieniędzy podatników i rozdawnictwo, które zrujnuje nas gospodarczo.

Dodaj komentarz