Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wyprowadzają psy bez smyczy na słupeckich promenadach. Radny chce zwrócić na to uwagę.

Interpelację dotyczącą oznaczenia tabliczkami informacyjnymi Promenady Niepodległości oraz Promenady nad Jeziorem Słupeckim przypominających o wyprowadzaniu psów na smyczy złożył radny, Marcin Pietrzykowski.

– Chciałbym zwrócić większą uwagę na kwestię bezpiecznego wyprowadzania psów w rejonie terenów rekreacyjnych, w szczególności wzdłuż Promenady Niepodległości i Promenady nad Jeziorem Słupeckim.

Interpelacja nie jest skierowana przeciwko właścicielom psów, ma na celu zapewnienie bezpiecmych warunków korzystania zarówno przez pieszych idących samotnie lub z dziećmi, jak również przez osoby wyprowadzające psy.

Wnioskuję o rozważenie zainstalowania tabliczek informacyjnych przy głównych wejściach na w/w promenadach – czytamy w interpelacji radnego.

4 odpowiedzi

  1. To się powinno tyczyć wszystkich miejsc za wyjątkiem takich, które są przeznaczone wyłącznie dla psów jak np. wybiegi dla psów. Sama mam psa i wychodzę z nim tylko na smyczy, ale nie lubię jak obce psy biegają luzem, bo się zwyczajnie boję. Nie przekonują mnie tłumaczenia w stylu on nie gryzie, on jest łagodny itp. I nie rozumiem dlaczego właściciele nie rozumieją, że ktoś może się bać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *