Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Wyrażamy zdecydowany i stanowczy sprzeciw wobec upolityczniania tego procesu”

Swoją odpowiedź dotyczącą oświadczenia lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej w sprawie połączenia Miasta i Gminy Słupca zamieścili w internecie inicjatorzy zbiórki pod referendum w naszym mieście.

To reakcja na oświadczenie PO, które opublikowane został kilka dni temu. Znajdziecie je TUTAJ.

-Bardzo cieszy, że oprócz nas są grupy osób popierających połączenie obu słupeckich gmin, jednak wyrażamy zdecydowany i stanowczy sprzeciw wobec upolityczniania tego procesu. Grupa inicjatywna została założona przez osoby, które nie należą do żadnej z partii politycznych, a proces łączenia gmin ma w swoim założeniu tylko i wyłącznie sprawy związane z ekonomią i możliwościami rozwoju naszego regionu.

Niezwykle krzywdzącym jest stwierdzenie, cyt. „Jednak jeśli chcemy podchodzić z szacunkiem dla mieszkańców obu gmin nie możemy zapomnieć o obywatelach zamieszkujących tereny gminy wiejskiej Słupca”. Cytat jednoznacznie sugeruje, że prowadzona do tej pory inicjatywa odbywała się bez okazania szacunku dla mieszkańców gminy wiejskiej. Chcemy poinformować, że to właśnie członkowie grupy inicjatywnej włączyli się w proces poszukiwania podobnej grupy inicjatywnej na terenie gminy wiejskiej Słupca, oferując jednocześnie wszelką pomoc prawną dla grupy w gminie.

To właśnie my, jako grupa inicjatywna miasta, przeprowadzaliśmy spotkania z osobami chętnymi do zorganizowania referendum w gminie. Oświadczenie lokalnej PO, która swoje przyszłe działania zamierza opierać w dużej mierze na akcjach medialnych, takich jak konferencje prasowe, zmusza do zastanowienia się nad faktycznymi intencjani partii. Temat połączenia gmin w debacie publicznej obecny był od wielu lat, jednak żadna z partii, mimo dostępnych im narzędzi, nie podjęła się wczesniej próby organizacji referendum.

Krzywdzącym i kłamliwym jest również stwierdzenie, „że nas nikt nie zapraszał”. W każdym wpisie opublikowanym na naszym profilu w mediach społecznościowych prosiliśmy o pomoc każdego chętnego. Wpisy te były czytane i lajkowane przez członków zarządu PO.

Mimo tak jawnej próby uzurpacji oddolnej akcji przez partię polityczną nie zamierzamy się obrażać i nadal prosimy o pomoc w promowaniu samego referendum i zachęcaniu do udziału w nim. Nasza prośba jest jednak skierowana do osób indywidualnych – nie partii. Pokażmy, że ważny jest dla Nas nasz region i jego rozwój- czytamy w oświadczeniu inicjatorów referendum w Słupcy.

 

Powiatowa PO zaangażuje się w projekt połączenia Miasta z Gminą. Będą konsultacje społeczne.

 

1234 podpisy w sprawie referendum dotyczącego połączenia Miasta i Gminy

 


Najnowszy komentarz
  • Wreszcie ktoś utarł nosa ,,cudownej,, Platformir. Brawo Darku za pokazanie im prawdy.

Dodaj komentarz