Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wyremontują drogę z Sierakowa do Piotrowic

Kolejny odcinek drogi łączącej Gminę Słupca i Gminę Strzałkowo doczeka się remontu.

Mowa o nawierzchni jezdni Słomczyce-Sierakowo. Na ten cel Powiat Słupecki pozyskał 5 225 000 zł z programu Polski Ład. Wkład własny Starostwa to 275 000 zł. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 30 listopada 2023 roku.

-Inwestycja zakłada rozbudowę drogi o długości 1900 m, poszerzenie jej szerokości z 3 do 6 m, wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu, właściwe oznakowanie. Ponadto, w celu obniżenia hałasu, inwestycja przewiduje wykonanie nawierzchni o obniżonym stopniu hałasu (masy bitumicznej SMA – warstwy ścieralnej).

Obecny stan nawierzchni charakteryzuje się licznymi spękaniami, nierówną szerokością, licznymi dziurami, wyrwami, które częściowo odkryły brukową powierzchnię pierwotnej drogi. uskokami. Obecny stan drogi nie pozwala na płynne minięcie się dwóch pojazdów. Przeprowadzenie tej inwestycji poprawi jakość życia mieszkańców, jakość świadczonych usług przez przedsiębiorców skupionych wokół drogi.

Rozbudowa drogi pozwoli skierować ruch pojazdów o dużym tonażu, z pobliskiej miejscowości Strzałkowo na drogi o mniejszym natężeniu. Rozbudowa drogi jest odpowiedzią na liczne protesty społeczne mieszkańców i przedsiębiorców skupionych wokół drogi, którzy korzystając z niej mają utrudniony dojazd do miejsca pracy, miejsca świadczonych usług, czy miejsca zamieszkania.

Poszerzenie drogi wraz z budową chodnika pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo, zmniejszy liczbę zgłaszanych uszkodzeń pojazdów. Uzyskane środki z Polskiego Ładu pozwolą na zakończenie inwestycji na całym odcinku drogi Sierakowo – Słomczyce – Piotrowice, gdyż aktualnie realizowany jest odcinek Słomczyce – Piotrowice na długości 1600 m, finansowany z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg- czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Słupcy.

 

FOTO: Starostwo Powiatowe w Słupcy


Najnowszy komentarz
  • Realizowany ? nie widziałem żeby były prowadzone roboty na tym odcinku

Dodaj komentarz