Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wyrzucili odpady budowlane do koszy na promenadzie. Mogą ich spotkać dotkliwe kary.

Odpady budowlane zostały porzucone w koszach znajdujących się przy promenadzie w Powidzu.

– Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to jak wygląda nasze otoczenie. Tymczasem takie widoki jak na zdjęciach można obserwować przy promenadzie w Powidzu.
Uliczne kosze na śmieci mają służyć osobom korzystającym z promenady, a nie jako strefa gromadzenia prywatnych odpadów.

Worki ze śmieciami, odpadami pobudowlanymi i odpady wielkogabarytowe należy wystawić przed swoją posesję w dniu odbioru. Zostawianie ich przy koszach ulicznych jest zabronione. Nie dość, że w ten sposób zatruwa się środowisko naturalne i tworzy bałagan na tle pięknego krajobrazu, to w dodatku taki sposób pozbywania się odpadów generuje większe koszty!

 

 

Pamiętajmy, że nie tylko uliczne kosze nie są przeznaczone do pozostawiania odpadów. Lasy, plaże i pobocza także temu nie służą. Konsekwentnie zajmujemy się karaniem tych, którzy łamią prawo i obok tej sprawy również nie przejdziemy obojętnie! Znajdujemy się na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego i obszaru Natura 2000, więc sprawcę czekają bardziej dotkliwe kary.

Jeżeli ktoś z Was posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie, prosimy o ich przekazanie. Przypominamy, że właściciele działek letniskowych powinni zawrzeć umowę na wywóz odpadów z odrębną firmą do tego uprawnioną, która wpisana jest do rejestru działalności Gminy Powidz – czytamy na stronie samorządu.

 

FOTO: Gmina Powidz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *