Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wysepka dla poprawy bezpieczeństwa

Na wjeździe do Słupcy, tuż przed rondem Solidarności zainstalowano wczoraj specjalną wysepkę. Ma ona poprawić bezpieczeństwo pieszych i ułatwić im przechodzenie na drugą stronę jezdni.

Pomimo pasów, przejście przez drogę krajową nr 92, tuż przed rondem Solidarności nie należy do najłatwiejszych. Jezdnia w tym miejscu jest bowiem bardzo szeroka, a ruch, zwłaszcza w godzinach szczytu, mocno nasilony. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych i ułatwienia im przejścia na drugą stronę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, postanowiła wybudować tam wysepkę. Jak dowiedzieliśmy się w gnieźnieńskim oddziale GDDKiA, inwestycja była planowana od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz znalazły się środki na jej zrealizowanie. Wstępnie, wysepkę chciano zainstalować w nieco innym miejscu, ale uniemożliwił to wyjazd z jednej z posesji. Wysepka z kostki brukowej, wyposażona w znaki C9- nakazujące kierowcom jazdę z prawej strony znaku, powstała więc w miejscu gdzie znajdowały się pasy. Na tym jednak nie koniec zmian na tym odcinku drogi. Dodatkowo, kilkadziesiąt metrów dalej- jadąc w stronę Strzałkowa, powstało nowe przejście dla pieszych.

2 odpowiedzi

  1. co to za mistrz wymyslił?daje dwa tygodnie az ktos sie w to wrabie,dwa miesiace ze zostanie zlikwidowane,a we wrzesniu korki jak w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *