Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wysepka dla poprawy bezpieczeństwa

Na wjeździe do Słupcy, tuż przed rondem Solidarności zainstalowano wczoraj specjalną wysepkę. Ma ona poprawić bezpieczeństwo pieszych i ułatwić im przechodzenie na drugą stronę jezdni.

Pomimo pasów, przejście przez drogę krajową nr 92, tuż przed rondem Solidarności nie należy do najłatwiejszych. Jezdnia w tym miejscu jest bowiem bardzo szeroka, a ruch, zwłaszcza w godzinach szczytu, mocno nasilony. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych i ułatwienia im przejścia na drugą stronę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, postanowiła wybudować tam wysepkę. Jak dowiedzieliśmy się w gnieźnieńskim oddziale GDDKiA, inwestycja była planowana od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz znalazły się środki na jej zrealizowanie. Wstępnie, wysepkę chciano zainstalować w nieco innym miejscu, ale uniemożliwił to wyjazd z jednej z posesji. Wysepka z kostki brukowej, wyposażona w znaki C9- nakazujące kierowcom jazdę z prawej strony znaku, powstała więc w miejscu gdzie znajdowały się pasy. Na tym jednak nie koniec zmian na tym odcinku drogi. Dodatkowo, kilkadziesiąt metrów dalej- jadąc w stronę Strzałkowa, powstało nowe przejście dla pieszych.


Najnowsze komentarze
  • co to za mistrz wymyslił?daje dwa tygodnie az ktos sie w to wrabie,dwa miesiace ze zostanie zlikwidowane,a we wrzesniu korki jak w Warszawie

  • skrócili lewoskręt i trzeba dłużej czekać na wyjazd do miasta…

Dodaj komentarz