Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wysłuchali wykładu o Leonie Urbaniaku

Żołnierz, Powstaniec, sportowiec, patriota. To tylko niektóre ze słów opisujące niezwykłą postać związaną ze Strzałkowem.

Mowa o Leonie Urbaniaku. Niedawno miała miejsce premiera książki opisującej niezwykłe losy tego bohatera. Jej autorami są Tomasz Sypniewski i Michalina Mogiłka.

W czwartek w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Strzałkowie słuchacze tamtejszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mieli okazję do wysłuchania wykładu związanego z publikacją.

 

 

To oprócz książki kolejny element mający na celu zachowanie pamięci o zasłużonym strzałkowianinie.

Książkę „Leon Urbaniak -żołnierz, sportowiec, konspirator. Życie pomiędzy Strzałkowem a Francją” można odebrać w strzałkowskiej Bibliotece .

 

 

*materiał sponsorowany


Najnowsze komentarze
  • No tylko takie kity w takim wieku takim naiwniakom. Mam tylko takakitowa nadzieję zezarowno wykład jak i książki z podpisamy bylyA darmo. Bo gdy nie to dopiero byłby kit!!!!

    • Wspaniały wykład, ciekawy temat bo i życie bohatera książki bardzo ciekawe. Widać było duże zainteresowanie mieszkańców Strzałkowa. W książce jest dużo zdjęć, widać na nich jak aktywnym człowiekiem – nie tylko mistrzem sportu – był Leon Urbaniak. Zasłynął nie tylko w Polsce, ale i za granicami kraju. Cześć i chwała patriotom walczącym o naszą wolną i niepodległą Ojczyznę.

Dodaj komentarz