Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wystartowały w VII Halowych Czwartkach Lekkoatletycznych

W poniedziałek dziewczyny z sekcji lekkoatletycznej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Słupcy wystartowały w VII Halowych Czwartkach LA w Spale.

W tym roku kwalifikacje po zmaganiach jesiennych w Puszczykowie na najważniejsze zawody halowe wywalczyły: Ilona Brzezińska, Klaudia Ziółkowska
Zofia Holas, Maria Jóźwiak, Aurelia Kusiołek, Julia Waszak, Inez i Natasza Raśniewskie, Iga Tokarz oraz Nadia Matuszewska.

-Dziewczyny rywalizowały z zawodniczkami z całej Polski. Kluby z dużych miast Warszawy, Krakowa, Wrocławia czy Częstochowy oraz wielu innych wzbudzały respekt i zarazem mobilizowały. Jak zwykle nie zawiodła nasza sprinterka Dominika Waszak, która na dystansie 60 metrów (8.53) zakwalifikowała się do ścisłego finału (7 serii), gdzie zajęła 5 miejsce.

Bardzo dobrze zaprezentowały się siostry Raśniewskie, które w biegu na 300 metrów uzyskały bardzo dobre czasy. Natasza: 49,50, w kategorii U-13 dało jej 24 miejsce, Inez 49,65, w kategorii U-12, 13 miejsce. Na zawodach tej rangi zadebiutowała Julia Waszak, która w biegu na 600 metrów ustanowiła swoją życiówkę 1,58.

Pozostałe dziewczyny również zaprezentowały się bardzo dobrze. Debiutantka Aurelia w biegu na 300 metrów poprawiła swój czas 52.70, co dało jej 19 miejsce w kat U-12. Ilona i Klaudia w biegu na 60 metrów sklasyfikowane zostały na 17 i 18 miejscu, a Zosia 23.

Marysia po chorobie zmierzyła się na dystansie 300 metrów. Nadia i Iga miały bardzo trudne zadanie bowiem startowały w konkurencji skoku w dal. Dziewczyny ostatnio skakały w październiku podczas zawodów w Puszczykowie, pomimo to odważyły się spróbować.

Wartością dodaną zawodów jest to, że dziewczyny mogły obcować z Olimpijczykami Robertem Korzeniowskim, Małgorzatą Kowalik czy Marianem Woroninem. Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc w opiece i w organizacji wyjazdu oraz sponsorom: Krzysztofowi i Monice Holas, Agacie i Markowi Dąbrowskim, a także Piotrowi Banasiowi, którzy sfinansowali wyżywienie naszej reprezentacji podczas całodniowych zawodów – relacjonuje trenerka sekcji, Grażyna Zywert.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *