Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wystartują w wyborach na radnych i stanowisko burmistrza. „Młodzi dla Słupcy” zaprezentowali kandydatów.

Oficjalnie chęć ubiegania się o mandaty w Radzie Miasta Słupcy oraz stanowisko burmistrza ogłosił komitet „Młodzi dla Słupcy”.

– Zamierzamy wystartować w wyborach samorządowych w całkiem nowym, niespotykanym w Słupcy formacie. Nie planujemy działać partyjnie, politycznie a generacyjnie/pokoleniowo. Słupca niestety staje się miastem wyludniających się w którym dominują osoby starsze.

Dlatego postanowiliśmy działać i zaprosiliśmy do współpracy głównie młodych ludzi – studentów, początkujących przedsiębiorców, młodych rodziców, którzy mają pomysł na nasze miasto i swoją młodością chcą zarażać innych. Nasz najmłodszy kandydat ma zaledwie 19 lat i nie jest obarczony powszechnie występującym lokalnie przekonaniem, że czegoś się nie da.

Oczywiście miasto to wspólnota wielu interesów, pokoleń i doświadczeń, dlatego też by nie zarzucono nam ,,młodzieńczego egoizmu” i byśmy mogli szeroko zaprezentować różne wyzwania, zaprosiliśmy do współpracy kilka bardziej doświadczonych osób w średnim wieku.

Chcemy w inny sposób mówić o miejskich sprawach, bez oglądania się na interesy tego czy innego ugrupowania, dlatego postanowiliśmy, że żaden z naszych kandydatów nie może być członkiem partii politycznej. Nie udajemy polityków, na co dzień nie chodzimy w szytych na miarę garniturach, jesteśmy młodymi mieszkańcami Słupcy, którzy chcą wziąć sprawy we własne ręce i pomóc zmienić miasto – Nasze Miasto – informuje lider całej inicjatywy, Artur Nowak.

Oprócz niego w wyborach do Rady Miasta wystartują Paulina Szymańska, Paweł Wiśniewski, Krzysztof Raczyński, Krzysztof Łęt, Mariusz Płocharski, Paweł Byczkowski, Marcin Graniczny, Mateusz Budziński, Bartosz Nowak i Wojciech Zysk.

– Komitet „Młodzi dla Słupcy” wystawi także kandydata na Burmistrza Miasta Słupca. O konkretnych personaliach będziemy informować wkrótce. W lutym zaprosimy Państwa także na programową konferencję prasową.

W skład naszego komitetu wchodzą tylko i wyłącznie osoby bezpartyjne – dodaje Artur Nowak.

 

FOTO: „Młodzi dla Słupcy”

10 odpowiedzi

  1. To ten Pan Artur Nowak co z Panem Kiełbowiczem burmistrza na taczkach wywozili? Panu już podziękujemy.

  2. Pomysł bardzo interesujący i tchnący świeżością na mocno zabetonowanej miejskiej scenie samorządowej.
    Odejście Pyrzyka rozszczelniło układ i należy to wykorzystać, aby przewietrzyć zatęchłe mury urzędu.
    Idzie nowe mam nadzieję.

  3. Rozczula mnie, kiedy anonimowy misio, jeden czy drugi, czyni aluzje pozostając bezpiecznie w ukryciu. Nowak przynajmniej miał odwagę zamanifestować happeningiem swój pogląd i nie chował się za zasłoną… niezależnie czy zgadzam się z nim, czy też nie.

  4. Artur Nowak wspierał PiS na każdym polu, jego bezpartyjność to fake. Artur Nowak już nie jest młody – fake numer dwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *