Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wytną drzewa na powiatowej drodze. Będą utrudnienia.

Komunikat dotyczący wycinki drzew w związku z planowanym remontem drogi wydał Powiat Słupecki.

-Od dnia 15.02.2023 r. do 28.02.2023 r. planowana jest wycinka drzew wzdłuż drogi powiatowej 3090P na odcinku Wierzbno – Jaroszyn.

Na czas prac, wspomniany odcinek zostanie zamknięty w godzinach 8:00 – 15:00 i wprowadzony będzie objazd przez miejscowość Kowalewo Opactwo i Kowalewo Sołectwo, dalej wzdłuż autostrady, powrót za wiaduktem w m. Jaroszyn.

W godzinach 15:00 – 8:00 na odcinku drogi Wierzbno – Jaroszyn nie przewiduje się utrudnień w ruchu pojazdów.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności-informuje Starostwo Powiatowe w Słupcy.


Najnowsze komentarze
 • Te na drodze już dawno powinny być wycięte. Te przy drodze bym zostawił.

 • Gdybyśmy byli cywilizowanym krajem to drogę by przesunęli o 0,5 m a te piękne stare drzewa by ocalili. A kiedy starostwo poinformuje o wycince drzew przy szpitalu ? Radnemu ptaki przeszkadzaly ….

 • Szanowny Panie,
  właśnie przeczytałam wiadomość, że drzewa przy drodze powiatowej biegnącej przez Jaroszyn zostaną wycięte. Muszę przyznać, że jestem ogromnie przygnębiona. Kasztanowce, te które pozostały, stanowią część założenia parkowego w Ciążeniu. Tak- jest to element krajobrazowy tego założenia architektonicznego. Czy nie można inaczej remontować dróg? Czy wie Pan, że na wąskich drogach statystycznie zdążą się mniej poważnych wypadków? Czy w obliczu, nie grożących nam, ale już występujących zmian klimatu i suszy nie da się zachować drzew, które: wiążą węgiel, magazynują wodę, zwiększając retencję wody, obniżają temperaturę powietrza latem nawet o kilka stopni… produkują tlen, ich widok działa kojąco, obniżają ciśnienie krwi. Stanowią dom dla wielu ptaków, bezkręgowców, porostów, grzybów. Czy to wszystko jest nie ważne, czy można to ignorować….Nie chcę przez to powiedzieć, że drogi nie są istotne. Wierzę jednak, że można przeprowadzić inwestycje z zachowaniem drzew, które stanowią element dziedzictwa historyczno- przyrodniczego i są nam niezbędne do życia. Ostatecznie ważniejsza jest woda i tlen do życia.

 • Drzewa wytną, zrobią drogę, a za kilka lat jak korzenie zgniją, droga znowu będzie w tragicznym stanie. I tak nie będzie drzew i nie będzie dobrej drogi.

 • Tak samo jak wycięli topole na targowisku na wygonowej. Po co ? Pytam się po co? Remontu się doczekaliśmy ? – nie. Ktoś powie ze ze ze względu bezpieczeństwa. Tak zróbmy pustynie. Wytnijmy wszystko co zielone ze względu bezpieczeństwa. Ciekawe czy będzie bezpiecznie jak wiatr będzie hulał a słońce nas ugotuje latem.

  • Wszędzie jest bezpieczni tylko wto jest problem z Słupcy Jaroszyn

 • A pomyślał ktoś z was, że te drzewa może są w złym stanie,? Już mało kto pamięta o tragedii która wydarzyła się jakiś czas temu, jak na kobieta karmiąca dziecko spadła gałąź z prowizorycznie zdrowego drzewa. Zginęło półroczne niemowlę, a kobieta została śpiączce. Tylko, że po tej sytuacji ludzie byli oburzeni, że drzewa nie były dokładnie sprawdzane.

  • Droga pani, pielęgnacja drzew które są w naszym otoczeniu, dbanie o ich zdrowie, przycinanie jest tak samo ważne jak inne obowiązki władz. Chce Pani powiedzieć ze na upadek kogoś z balkonu proponuje Pani likwidacje balkonów w blokach? Wszystko można zrobić, ale posadzenie 100 nowych drzewek nie zastąpi jednego starego.

Dodaj komentarz