Wywalczyli, wymęczyli, wygrali

Komplet punktów w pierwszym ligowym meczu przed własną publicznością zapisał na swoim koncie Polanin Strzałkowo. Zwycięstwo do końca spotkania nie było jednak przesądzone.

Co ciekawe goście na mecz wybiegli w dziesięciu. Zanim uzupełnili skład było już 1:0, kiedy dokładne prostopadłe podanie Adriana Nadgrodkiewicza wykorzystał Krystian Pietryga. Kilka minut później po jednym z rzutów rożnych piłkę uderzoną przez Krystiana Augustyniaka odbił bramkarz z Mąkolna. Z czasem miejscowi oddali jednak inicjatywę, a dwa razy po groźnych strzałach gości ratować musiał ich bramkarz Szymon Szymański. W drugiej połowie Mąkolno zaczęło zdecydowanie atakować i przeważać na boisku. Raz piłkę niemal z linii bramkowej wybijał Waldemar Pluciński. Polanin mógł całkowicie odebrać rywalom nadzieję na korzystny rezultat. Po faulu na Pawle Jędrzejewskim rzutu karnego nie wykorzystał jednak Krystian Pietryga. Tuż po 50 minucie meczu trener Dziadkiewicz musiał całkowicie zmienić ustawienie formacji defensywnej, ponieważ boisko opuścili kontuzjowani Pluciński i Waszak. Polanin mecz kończył w osłabieniu po drugiej żółtej i czerwonej kartce dla Krystiana Augustyniaka. Mimo, że goście nacierali do ostatniego gwizdka, to strzałkowianie zdołali wyszarpać im trzy punkty. Z gry swoich piłkarzy w tym meczu nie był zadowolony trener Andrzej Dziadkiewicz.

Zwycięstwo 0:1 w spotkaniu  w Wilczynie odniósł również ZKS Zagórów, a gola na wagę trzech punktów w ostatniej minucie zdobył Wiktor Graczyk. Zupełnie w innych nastrojach po weekendzie są piłkarze Hetmana Orchowo, którzy u siebie ulegli Orłowi Grzegorzew aż 1:6. W sobotę rozgrywki zainaugurowały również nasze zespoły występujące w Konińskiej A-klasie. Czarni Ostrowite na własnym boisku po bramkach Krzysztofa Wyszyńskiego i Przemysława Skibiszewskiego ograli Sokoła II Kleczew 2:1. W Lisewie zwyciężyły natomiast rezerwy SKP, których triumf okazał się możliwy dzięki golom zdobytym przez Arkadiusza Wojtkowiaka, Kubę Grzelaka i powracającego do gry po kontuzji Piotra Witowskiego.