Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wywożą odpady z oczyszczalni do starej żwirowni

Interwencję w sprawie składowania podejrzanych odpadów na ternie swojej miejscowości podjęli mieszkańcy Wilcznej w gm. Słupca.

We wtorek zauważyli, że systematycznie przejeżdżają tamtędy ciężarówki, które są załadowane tajemniczą mazią. Zatrzymują się one w miejscu starej żwirowni, gdzie ładunek jest wysypywany.

Zaniepokojeni mieszkańcy postanowili sprawdzić, skąd przyjeżdzają ciężarówki. Okazało się, że transport pochodzi z budowy, gdzie powstaje nowa oczyszczalnia ścieków w Cieninie Zabornym. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że przewożona substancja to szkodliwy osad ze starej oczyszczalni, który może zagrażać środowisku.

Mieszkańcy wystosowali już pismo do wójta Gminy Słupca, Grażyny Kazuś, w którym proszą o natychmiastową interwencję i zbadanie tej sprawy.

Zawiadomili też Inspektorat Ochrony Środowiska w Koninie, który zajął się tematem i wczoraj rozpoczął kontrolę. Pobrane zostały niezbędne próbki, który przejdą szczegółowe badania. Cała procedura może potrwać nawet dwa tygodnie.

Jak dowiedzieliśmy się w Inspektoracie jeśli okaże się, że składowane substancje faktycznie były szkodliwe firma, która je przewoziła może ponieść konsekwencje prawne, a sprawa zostanie zgłoszona na policję i prokuraturę.

Jak ustaliliśmy dziś transport substancji został wstrzymany.

Mieszkańcy obawiają się sytuacji podobnej do tej, która miała miejsce w gminie Golina, gdzie na żwirowiskach składowano tony chemicznych odpadów.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz