Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wywrócił się katamaran. Jedna osoba uległa podtopieniu.

Na akwenie Jeziora Powidzkiego interweniowały dziś służby z naszego regionu.

-W dniu 14.05.2023 roku o godz. 11:48 Dyżurny SKKP PSP w Słupcy zadysponował naszą jednostkę do przewróconego katamaranu na akwenie Jeziora Powidzkiego.

W wyniku wywrócenia jednostki – dwie osoby znalazły się w wodzie. Jedna z nich, która uległa podtopieniu, wymagała pomocy medycznej.

Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, przekazaliśmy poszkodowaną osobę przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego- relacjonują strażacy z OSP Kosewo.

Oprócz nich w akcji brały udział jednostki z OSP Ostrowite i PSP w Słupcy, a także pogotowie ratunkowe i policja.

 

FOTO: OSP Kosewo

Jedna odpowiedź

  1. Mała nie ścisłość w artykule… Całą akcje ratunkową czyli pierwszą pomoc udzielił przepływający Jach GRAFIT , to jemu głównie kapitanowi należą się podziękowania za profesjonalnie przeprowadzoną akcje ratunkową, gdyby nie jego jednostka wyposażona w pomocniczy w silnik spalinowy służby ratunkowe, które przypłynęły już po 10 minutach od zgłoszenia mogły by być tylko potrzebne do dostarczenia czarnych worków. Znowu mamy przykład jak bardzo są potrzebne spalinowe silniki na jachtach właśnie dla takich momentów aby ratować życie na wodzie bo to my żeglarze jesteśmy cały czas na akwenie i jako pierwsi możemy udzielić tej pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *