Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wzrosną opłaty targowe w Słupcy. Pierwsza podwyżka od 12 lat.

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta radni głosować będą nad zmianami stawki związanej z opłatą targową od 2023 roku.

Do tej pory opłata na miejskim targowisku przy sprzedaży w miejscach oznaczonych, ze stołów, straganów wraz z zajętym miejscem przez samochód wynosiła 12 zł . Z kolei za sprzedaż miejscach nie posiadających oznaczenia przy zajęciu powierzchni do 3 m2 ( sprzedaż z ręki, koszyka, skrzynki ) 2 zł, a powyżej 3 m2 7 zł. Po podwyżce stawki te wzrosną o trzy złote.

Tak samo będzie jeśli chodzi o targowisko na ulicy Wygonowej. Zamiast 12 zł sprzedawcy zapłacą 15 zł za sprzedaż artykułów dostarczanych mechanicznym środkiem transportu oraz 10 zł za te dostarczane innym sposobem.

Poza wyznaczonymi targowiskami miasto pobiera opłatę targową w zależności od zajętej powierzchni. Po trzyzłotowej podwyżce będzie to 15 zł do 6m2, 30 zł od 6 do 18 m2 i 45 zł powyżej 18 m2.

Z kolei na terenie przycmentarnym przy sprzedaży wieńców, kwiatów i zniczy pobierana będzie opłata targowa za zajęte stanowisko w wysokości 30,00 zł.

Ostatnia podwyżka miała miejsce 12 lat temu. W minionych  pięciu latach zanotowany został znaczący spadek przychodów z tego tytułu. Wcześniej z opłaty targowej do miejskiej kasy wpływało około 240 000 zł rocznie. Ostatnio było to około 150 000.

 

FOTO: Archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *