Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

X Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Słupcy

Już po raz dziesiąty w Słupcy spotkały się zaprzyjaźnione orkiestry dęte żeby wspólnie zagrać koncert dla mieszkańców naszego miasta.

Festiwal przez słupecką Orkiestrę Dętą OSP zorganizowany został po raz dziesiąty. Tym razem do udziału w nim zaproszenie przyjęli Lwówecka Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta ze Swarzędza oraz goście z Czech, czyli Dehovy Orchestr Zabrech.

Najpierw tradycyjnie formacje dały mini koncerty w różnych częściach miasta, by po południu przemaszerować na słupeckie targowisko. Otwarcie uroczystości było okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień.

Odznaczenie honorowe „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” otrzymał Jan Gorzkowski. Z kolei Jan Głowacki i Henryk Błaszak otrzymali odznaczenia „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Zraz potem na dużej scenie poszczególne formacje zaprezentowały swoje umiejętności. Nie zabrakło także występu mażoretek.

 


Najnowsze komentarze
  • Nie wiem jak nazwać ten „festiwal” ? Byłam zażenowana dziadostwem i bylejakością organizacyjną. Bzdury burmistrz opowiada o pandemii, że niby przeszkodziła w organizacji wawrzynkowego festiwalu :) We Wrześni prze Pana dzień wcześniej grał Zalewski-Organek dla kilku tysięcy ludzi na pełnej pompie :) Co do muzyki to nie ma odbiorców, chętnych którzy poświęcili by czas na słuchanie orkiestry nawet za darmo co udowodniła frekwencja rzędu 40 osób :) Jednym słowem jak robić coś to robić dobrze albo wcale.
    Należy dodać, że przy czeskiej orkiestrze nasza Słupecka wypadła blado ale za to grupa taneczna SUPER :)

  • Widzę P,, Escobar „, że żal d….. ściska…Organizacyjnie przebiegło tak jak orkiestry chciały i sobie zaplanowały. Reszta na fotkach festiwalowych z muzyką na fb…

    • Jeżeli państwo tak zaplanowali i tak chcieli to tylko „pogratulować” wykonania planu. Tak serio to, to co widziałem będąc przez chwilę na waszym fastiwalu nie powinno nigdy mieć miejsca. Niedopuszczalny brak kompetencji.

  • Powiem tak każdy jest najmadrzejszy pisząc i krytykując jest tak ze wszystkim. W sporcie, rozrywce, muzyce tylko komuś naubliżać wtedy ci którzy to piszemą czyją się lepiej bardziej dowartościowani że komuś dokuczyli. Problem jest taki że Wawrzyński nie były takie jak co roku więc ktoś musi oberwać.

  • Piękny festiwal takie coś roku trzeba zrobić brawo orkiestra

  • Należy się zastanowić nad kolejną edycją festiwalu orkiestr. Niewielka publiczność pomimo pięknej pogody i darmowego wstępu wskazuje na fakt braku odbiorców dla tego typu wydarzen w Słupcy.

Dodaj komentarz