Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

XXI Dni Strzałkowa

XXI Dni Strzałkowa za nami. Dwudniowa impreza, jak zwykle, pełna była atrakcji i przyciągnęła tłumy mieszkańców, nie tylko gminy Strzałkowo.

Pierwszy dzień tegorocznego święta gminy miał zdecydowanie sportowy charakter. Od rana chętni mogli wziąć udział w kolejnym rajdzie rowerowym. Około 30- kilometrową trasę pokonało blisko stu uczestników. Na mecie każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal. To był jednak tylko wstęp do prawdziwych sportowych emocji tego dnia. Popołudniu, na boisku za halą sportową zorganizowano biegi „Strzałkowo- dobry kierunek”. Rywalizację rozpoczęły przedszkolaki, później na starcie stawili się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i na końcu dorośli. Tylko w biegu głównym udział w tym roku wzięło ponad 200 zawodników, którzy do pokonania mieli trasę o długości 5 lub 10 kilometrów. Amatorzy chodzenia z kijkami mogli wziąć udział w marszu Nordic Walking. Zwycięzcą biegu na 10 km został Szymon Fluks z Poznania. Spośród mieszkańców gminy Strzałkowo najszybciej ten dystans pokonał Wojciech Maciaszczyk. Szczegółowe wyniki biegów znajdziecie tutaj http://pulsarsport.pl/index.php?go=wyniki&id=2015.

Tradycyjnie, główne obchody Dni Strzałkowa odbyły się w niedzielę. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w intencji mieszkańców gminy, później w barwnym korowodzie wszyscy przeszli na boisko za halą sportową, gdzie na uczestników czekało wiele atrakcji. Tegoroczne Dni Strzałkowa miały szczególny charakter ponieważ połączone zostały z 25- leciem Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji wójt gminy Strzałkowo wręczył byłym i obecnym radnym oraz osobom, które zasłużyły się dla gminy, pamiątkowe statuetki. Po raz pierwszy przyznano też nowe wyróżnienie „Złote Strzałki”, które otrzymali: January Szumiłowski, Stanisław Krawiec i Tadeusz Krotoszyński.

Dariusz Grzywiński wójt gminy

 

 

Po części oficjalnej scenę opanowali lokalni artyści. Swoje występy zaprezentowały najpierw dzieci z przedszkoli, uczniowie strzałkowskich szkół, a także zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury. Następnie przyszedł czas na zaproszonych gości. Jako pierwszy na scenie pojawił się energetyczny Thomas Grotto z zespołem, który zaśpiewał największe przeboje muzyki włoskiej, a gwiazdą wieczoru był zespół Elektryczne Gitary. Mieszkańcy, którzy tłumnie przybyli by posłuchać dobrze znanych przebojów nie chcieli wypuścić muzyków ze sceny prosząc o kolejne bisy. Po koncercie zorganizowana została zabawa taneczna, a całość zakończył pokaz sztucznych ogni.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz