Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Yamaha podsumowała rok

Uczniowie Szkoły Muzycznej Yamaha w Słupcy podsumowali kolejny rok swojej pracy. Na scenie Miejskiego Domu Kultury zaprezentowali się zarówno najmłodsi adepci muzyki, jak i dojrzali już artyści.

Koncerty Galowe podsumowujące rok szkolny to w placówce już swego rodzaju tradycja. Tak jak w poprzednich latach występ podzielono na dwie części. W pierwszej zaprezentowali się najmłodsi uczniowie, wśród których znalazły się także dwu i trzylatki.

Arleta Adamczyk, dyrektor Szkoły Muzycznej Yamaha w Słupcy

 

 

W drugiej części na scenie pojawili się starsi uczniowie, występując zarówno solo, jak i w zespołach. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje zespół Browar Band, którego muzycy grają  ze sobą już od kilku lat.

 

 

Wszystkie prezentacje były doskonale zaaranżowane przez nauczycieli pracujących w szkole oraz przedstawione z wielkim zaangażowaniem przez młodzież. Nietypowe były zespoły perkusyjne wykonujące utwory skomponowane przez swego pedagoga. Gitary elektryczne dały,  jak zawsze, popis mocy i kunsztu. Są zresztą wśród nich mistrzowie improwizacji, biorący udział w szkolnych i poza szkolnych Festiwalach gitary Elektrycznej. Wokaliści (wielu z nich to laureaci Festiwali i Przeglądów) prezentowali piękne, emocjonalne utwory o bardzo zróżnicowanym charakterze, natomiast pianiści przedstawili szeroki wachlarz utworów rozrywkowych w różnych stylach (wielu z nich  również zdobyło wiele nagród na Festiwalach Instrumentalnych). Koncert zakończyło uroczyste rozdanie dyplomów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *