„Z Kórnika do Zakopanego. Śladami idei Władysława Zamoyskiego i twórczości Wisławy Szymborskiej”.

Pierwsze spotkanie w ramach projektu „Z Kórnika do Zakopanego. Śladami idei Władysława Zamoyskiego i twórczości Wisławy Szymborskiej” odbyło się w Zagórowie.

– Na sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie, naszego partnera w działaniach, gościliśmy Annę Bikont i Joannę Szczęsną, autorki biografii Noblistki ( „Pamiątkowe rupiecie” ).

Wśród widowni przeważała młodzież z lokalnych szkół wraz z pedagogami oraz seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zagórowie i Klubu Seniora, nie brakło i fanów dobrej poezji.

Pisarki i dziennikarki w ciekawy sposób przybliżyły postać Wisławy Szymborskiej oraz jej związki z Wielkopolską. Po części oficjalnej można było zamienić słowo z naszymi gościniami i poprosić o autograf.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – czytamy na stronie biblioteki z Zagórowie.

 

 

FOTO: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Zagórów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *