Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Z młodzieżą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z dzielnicowym z Posterunku Policji w Zagórowie i profilaktykiem rozmawiali z młodzieżą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie wpisując się w obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności Road Safety Days.

Kampania Roadpol ukierunkowana na realizację założeń jest zgodnych z Wizją Zero – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Głównym celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom zagrożeń w ruchu drogowym spowodowanych przez nieodpowiedzialną i nieostrożną jazdę zwłaszcza tych kierowców, którzy od niedawna posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policjanci omówili przyczyny i najczęściej popełniane błędy przez uczestników ruchu drogowego. Przypominali o zasadach zachowania podczas policyjnych kontroli drogowych. Szczególną uwagę zwrócono na zmiany w przepisach Prawa o Ruchu Drogowym, które obowiązują od 17 września br.

Na koniec funkcjonariusze zaprosili młodzież do dyskusji i apelowali o odpowiedzialne zachowania na drogach oraz jazdę bez brawury, alkoholu i i środków odurzających.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz