Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Z nożem napadł na policjantów. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Sąd Rejonowy w Słupcy wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego, który dopuścił się czynnej napaści na policjantów wykonujących czynności służbowe oraz kierował groźby pozbawienia życia i zdrowia wobec jednej z mieszkanek powiatu słupeckiego.

– Do zdarzenia doszło 14 sierpnia 2023 r. w jednej z miejscowości gminy Orchowo. Podczas przeprowadzanej przez policjantów interwencji, doszło do czynnej napaści na funkcjonariuszy z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Mężczyzna groził policjantom pozbawieniem życia wymachując nożem, nie reagował na wezwania do zachowania zgodnego z prawem, nie stosował się do wydawanych poleceń .

Policjanci, zmuszeni zachowaniem sprawcy, użyli broni służbowej i zranili mężczyznę w nogę. Sprawca po udzielonej pomocy medycznej został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań.

W sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo, które ma za zadanie wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

Zgodnie z decyzją Sądu podejrzany, do czasu rozstrzygnięcia sprawy, będzie przebywał w areszcie śledczym. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia- czytamy na stronie KPP w Słupcy.

 

FOTO: Komenda Powiatowa Policji w Słupcy

 

Wyjął nóż i zaczął grozić policjantom. Funkcjonariusze użyli broni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *