Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Z policjantami o bezpiecznej drodze do szkoły i o tym, dlaczego warto pomachać do kierowców

Zagórowski dzielnicowy wspólnie z policjantami zajmującymi się profilaktyką odwiedzili przedszkolaków oraz uczniów klas początkowych z Szkoły Podstawowej w Zagórowie.

Promując założenia akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przypomnieli najmłodszym podstawowe przepisy ruchu drogowego, a także zaprosili na wspólny spacer, aby w realu poćwiczyć zasady przechodzenia przez jezdnię i opowiedzieć o akcji ”Pomachaj do kierowcy”.

Mundurowi podczas spotkań utrwalili z dziećmi zasady ruchu drogowego, przypomnieli zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu oraz mówili o konsekwencjach niewłaściwych zachowań. Opowiedzieli, jak powinna wyglądać droga do szkoły osoby pieszej, dziecka dojeżdżającego autobusem, samochodem, czy rowerem. Policjanci wytłumaczyli, jak działają odblaski i zachęcali do korzystania z elementów odblaskowych. Zaprezentowali również film, o tym, jaki kiedy należy dzwonić na numer alarmowy 112.

Następnie zaprosili dzieci na spacer po najbliższej okolicy, aby w praktyce sprawdzić, jak uczniowie przyswoili omawianą tematykę bezpiecznego poruszania się po drogach. Opowiedzieli również o wrześniowej akcji wielkopolskich policjantów „Pomachaj do kierowcy”. Tłumaczyli, jak gest w postaci pomachania ręką do kierowcy, a także nawiązanie z nim kontaktu wzrokowego, może wpłynąć na bezpieczne przejście przez jezdnię, zwłaszcza najmłodszych uczestników ruchu drogowego

W spotkaniach z dziećmi wzięli udziałi asp. sztab. Paweł Ławniczak, mł. asp. Marcin Dębowski oraz asp. sztab. Marlena Kukawka.

 

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *