Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Z Rady Gminy na fotel dyrektora

Piotr Kowalski najprawdopodobniej zostanie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wólce. Jego kandydaturę pozytywnie zaopiniowała dziś komisja konkursowa, jednak ostateczna decyzja w tej sprawie należy do wójta.

Konkurs na stanowisko dyrektora szkoły w Wólce ogłoszony został 19 maja br. Jedyną kandydaturę złożył Piotr Kowalski, który dziś o 10:00 w Urzędzie Gminy Strzałkowo, przedstawił swoją wizję placówki. 44- latek jest absolwentem Politechniki Poznańskiej, ukończył też studia podyplomowe w zakresie Organizacji i Zarządzania Oświatą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. Przez kilka lat pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie, a obecnie pełni funkcję specjalisty ds. produkcji w konińskiej firmie Fugo S.A. Od 12 lat jest również radnym Rady Gminy Strzałkowo, w której przez dwie kadencje był członkiem Komisji Oświaty, a obecnie jest przewodniczącym Komisji Budżetu. Jak mówi, to właśnie praca w Radzie Gminy pozwoliła mu na poznanie funkcjonowania szkoły w Wólce od strony organu prowadzącego.

Piotr Kowalski

 

 

Po wysłuchaniu koncepcji funkcjonowania i rozwoju szkoły w Wólce, komisja w glosowaniu tajnym, wybrała jego kandydaturę na stanowisko dyrektora. Wizja szkoły jaką przedstawił skupiać ma się głównie na rozpoznawaniu i wspieraniu indywidualnych możliwości uczniów oraz wyrównaniu szans uczęszczających do niej dzieci.

 

 

Ostateczna decyzja w sprawie wyboru nowego dyrektora należy do wójta. Włodarz gminy, tuż po obradach komisji konkursowej, nie ukrywał jednak, że to już właściwie tylko formalność. – Myślę, że nie będzie żadnych przeciwwskazań, aby powierzyć mu to stanowisko na pięć lat. Życie pokazało, że środowisko szkolne w Wólce ma swoje problemy, a więc nie będzie na pewno łatwo tych wszystkich międzyludzkich konfliktów wyprowadzić. Sądzę jednak, że wybór nowego dyrektora powinien oczyścić atmosferę i szkoła w Wólce będzie funkcjonować bez zarzutu – tłumaczył wójt, Dariusz Grzywiński.

Stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wólce, Piotr Kowalski obejmie 1 września 2014 roku. W związku z nową funkcją, najpierw zrzec się będzie musiał jednak mandatu radnego. Oznacza to, że do końca kadencji Rada liczyć będzie 14 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *