Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Z tych ust padło wiele przekłamań, nieprawdy, oszczerstw i insynuacji, które dotykały mieszkańców Cienina Zabornego”

Burzliwa dyskusja wywiązała się podczas ostatniej sesji Rady Gminy Słupca pomiędzy radnym Arturem Kuchowiczem i Kazimierzem Spławskim.

Podczas wymiany zdań padło wiele mocnych słów. Chodziło o wypowiedzi radnego Spławskiego dotyczące mieszkańców Cienina Zbornego, które wygłosił na wcześniejszej sesji. Skrytykował je Kuchowicz, który zarzucał swojemu przedmówcy kłamstwo.

-Z tych usta padło wiele przekłamań, wiele nieprawdy, wiele oszczerstw i insynuacji, które dotykały mieszkańców Cienina Zabornego. Pan radny Spławski stwierdził, że niewiele jak 10-12 lat temu w Cieninie Zbornym przeprowadzona została wspaniała inwestycja dzięki której wybudowano drogę, chodniki, kanalizację deszczową. To już mówiłem na Komisji Oświaty, że chyba panu radnemu się pomyliły Cieniny, Zaborny z Kościelnym, bo przecież to idzie bardzo łatwo sprawdzić. Jeżeli się mówi takie głupoty to trzeba być pewnym, że się ma racje.

W Cieninie Zbornym przez ostatnich 10 lat została tylko wybudowana nakładka długości 400 metrów i żadna inna inwestycja drogowa poza tą, która w zeszłym roku była nie odbyła się. Panie radny Spałwski ja wiem, że czas upływa bardzo szybko, ale ta inwestycja, o której pan mówi odbyła się blisko 40 lat wstecz. Wtedy właśnie, dzięki zaangażowaniu mieszkańców, dzięku temu, że w czynie społecznym wozili piasek, układali kostki, pomagali wykonawcy tej drogi, żeby w czynie społecznym tą drogę wykonać, wykonać odwodnienie. To było w 84, 85 roku- mówił Kuchowicz, który tłumaczył, że przez ten czas droga i chodniki uległy zniszczeniu między innymi przez budowę kanalizacji w latach 90-tych.

-Mówił pan o tym, że mieszkańcy Cienina Zbornego zawdzięczają sobie, że nie dbali o te chodniki. Tutaj powiem panu, że jest pan sąsiadem naszej miejscowości i powinien pan chociaż przejechać sobie rowerkiem i zobaczyć jak te chodniki wyglądają i o co ci mieszkańcy mają dbać i czy nie dbają. Te resztki chodników, które pozostały one są oczyszczone, obdziabane. Tam nie rosną chwasty, tam nie ma ziemii. Tylko, że na większości miejscowości nie ma tego chodnika. Jeżeli pan mówił, że pan by sobie życzył takie chodniki u siebie w swojej miejscowości to ja wam wszystkim radnym powiem, że nie życzę żadnemu radnemu takich chodników jak są w Cieninie Zbornym, bo tam nie ma metra kwadratowego chodnika z prawdziwego zdarzenia- dodawał Kuchowicz, który odpierał także zarzuty dotyczące sprzątania chodników przez pracowników gminy przed biegiem „Cienińska Szóstka”.- Pana radnego zapraszam na spacer po naszej miejscowości, żeby mógł przeprosić tych mieszkańców, których obraził-zakończy Artur Kuchowicz.

-Odnoszę się do tego co powiedziałem. Jedna pomyłka tam zaszła ale w przejęzyczeniu. Chodziło konkretnie o to, że dwa lub trzy lata temu robiliśmy odcinek drogi do magazynu tam 400 chyba metrów było tej drogi. Teraz będziemy robić drogę z drugiej strony torów, 800 metrów. Na to wszystko wyrażamy zgodę, jednak pan już mówił kiedyś, że trzeba skończyć chodniki i drogę w Cieninie Zbornym. Dlatego ja powiedziałem, że chciałbym mieć takie chodniki, ale nie w tej chwili jak one są zniszczone, bo takich chodników to weźcie je sobie, żaden z radnych tego nie będzie chciał. I prawdę tu akurat pan powiedział bo ja tu się przejęzyczyłem,

Tak, inwestycja była wykonywana końcówka lat 80-tych, prawie 90-tych i nie było to robione w żadnym czynie. To było robione z odnowy wsi. Może żeście dowozili ziemię, bo trzeba było te rowy zasypać. Jeśli pan mówi, że są bardzo zniszczone,  to jest ponad 30 lat. Jeśli tak będziemy niszczyć te chodniki przez 30 lat, to pamiętajcie o tym, że mamy 30 wsi, to czym ta 30 dostanie chodnik to już u was ten chodnik będzie trzeci chyba jeśli będzie w ogóle- odpowiadał Spławski, który dodał, że chodniki faktycznie czyścili pracownicy gminy na prośbę radnego Kuchowicza.

-Nie wiem za co ja mam tych mieszkańców przepraszać. Dziwuje się panu, że pan tu w tej chwili występuje. Jest pan radnym w tej chwili ale w tych latach miał pan może z 10 lat, a nie wiem czy pan miał. Ja miałem blisko 40 lat więc ja to pamiętam bardzo dobrze. Dzisiaj pan się stał tak naprawdę wspaniałym radnym Cienina, a nie tak dawno pan chciał szkoły w Cieninie zamykać, także niech mieszkańcy ocenią- dodał.

Kuchowicz ponownie zarzucił Spławskiemu kłamstwo tłumacząc, że nigdy nie był za zamknięciem szkoły w Cieninie Zabornym.

 

 


Najnowsze komentarze
  • Powiem tak panie Splawski kończ panie wstydu oszczędź 😩

  • Brawo Artur !!! Nie mieszkam w Cienienie Zabornym ale wiem że dba o ludzi i podchodzi do każdego ze zrozumieniem i robi dużo dla innych…….. Spławski za to potrafi zagłosować ZA podwyżką dla Siebie i Wójta oraz sobie czasami pomyli Cienin Zaborny z Kościelnym – to ta jak pomylić Słupce ze Słupskiem :D

Dodaj komentarz