Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Z wizytą w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie

Uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Lądku wraz udali się do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej, by zarazić się miłością do tego, co ich otacza, w pięknym miejscu, w którym mieszkają na co dzień – Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym.

Po miłym powitaniu goście zostali zapoznani z głównymi walorami NPK oraz nowym logo. Następnie zwiedzili wystawę zwierząt zamieszkujących tutejsze tereny oraz za pomocą gry interaktywnej poznali ich odgłosy. A także mogli zobaczyć budki lęgowe oraz poznać zasady ich budowy.

Najwięcej emocji jednak wzbudziła najnowsza atrakcja OEP – „przyroda nadwarciańskich łąk w pigułce” – diorama przedstawiająca faunę i florę, którą można oglądać z bliska bez względu na pogodę. Dzieci znalazły się na pachnącej łące, zasłuchali się w szum traw i podziwiali jej piękno, dostrzegając najdrobniejsze detale, dzięki efektom świetlnym.

W kolejnej części obejrzeli prezentację multimedialną, wraz z bogatym komentarzem, dotyczącą przygotowania się zwierząt do zimy.Następnie wykonali karmniki dla ptaków z butelek plastikowych oraz napełnili je ziarnem, by w czasie zimy służyły przylatujących do nich gościom.

Niezwykle atrakcyjne zajęcia oraz przyrodnicza pasja prowadzących sprawiły najmłodszym wiele radości oraz niezapomnianych wrażeń.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz