Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Za potrzebą- tylko w krzaki

Kazimierz Pawlak, radny gminy Strzałkowo nie daje za wygraną i zapowiada, że będzie dalej walczył o ustawienie toalety na parkingu w Wólce. Pomimo wielu interwencji, zarządca parkingu w dalszym ciągu nie reaguje, a kierowcy muszą załatwiać swoje potrzeby w krzakach.

Parking w Wólce znajduje się przy drodze krajowej nr 92, na której natężenie ruchu jest bardzo duże. Co chwilę na placu zatrzymują się zarówno kierowcy TIR-ów, jak i samochodów osobowych, którzy chcą zrobić sobie przerwę lub po prostu załatwić potrzebę fizjologiczną. Ze względu na brak toalety, przyjeżdżający muszą to robić w krzakach, co negatywnie wpływa, zarówno na estetykę, jak i komfort pozostałych korzystających z parkingu.

Problem ten ciągnie się już od jakiegoś czasu, a zasygnalizował go i kilkakrotnie w tej sprawie interweniował, radny Kazimierz Pawlak. Ze względu na brak reakcji ze strony gnieźnieńskiego rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który jest administratorem parkingu, na wczorajszym posiedzeniu komisji rolnictwa, radny po raz kolejny poruszył ten temat. – Mamy XXI wiek i to co się tam dzieje to jest normalnie wstyd. Kto przyjedzie to wjeżdża w tę ślepą ulicę, odchodzącą od parkingu i tam się załatwia. Nie mówiąc już o śmieciach, które tam zalegają – mówił.

Rację Kazimierzowi Pawlakowi przyznają inni radni, oraz wójt gminy Strzałkowo, który także chciałby, żeby problem został rozwiązany. – To co dla nas jest normalne, okazuje się, że dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest rzeczą abstrakcyjną. Jej obecne stanowisko oczywiście nas nie satysfakcjonuje, ale niestety w tym przypadku możemy być tylko petentem. Możemy prosić, wystosowywać kolejne pisma, ale nic z tego dla nas nie wynika. Najbardziej bulwersujące jest to, że instytucja finansowana z budżetu państwa, podległa bezpośrednio ministrowi infrastruktury, nic sobie z takiego stanu rzeczy nie robi – przekonywał nie tak dawno Dariusz Grzywiński.

Co ciekawe, na podobnym parkingu w Wilcznej (gm. Słupca), którym zarządza GDDKiA rejon Konin, stoją obecnie dwie toalety. Dlaczego więc z ustawieniem ubikacji w Wólce jest taki problem? Na to pytanie nie ma na razie odpowiedzi. Być może wyjaśnienie da kolejne pismo, które radni zamierzają skierować do administratora parkingu. W przeciwnym razie, radny Pawlak zasugerował, by problem zgłosić wyżej i poinformować o nim ministra infrastruktury. O tym czy kolejne próby przyniosą skutek, informować będziemy na bieżąco.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *