Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zabawa przez naukę, czyli warsztaty techniczne z klockami lego

Jeśli ktoś myśli, że klocki lego przeznaczone są tylko do zabawy, jest w wielkim błędzie. Znakomicie można się o tym przekonać podczas zajęć pod hasłem „Mój przyjaciel robot”, które od niedawna odbywają się w Miejskim Domu Kultury w Słupcy.
„Mój przyjaciel robot” to warsztaty techniczne dla dzieci pozwalające na odkrywanie, wyrażanie i dzielenie się pomysłami. Korzystając z zestawów edukacyjnych klocków lego dzieci poprzez zabawę uczą się, realizując przy tym tematy związane z techniką, przyrodą, matematyką i kompetencjami językowymi – tłumaczy prowadzący, Mariusz Brzęcki.

 

 

Scenariusze warsztatów zostały oparte o ciekawe i zabawne przykłady z życia codziennego, co sprawia, że o nudzie podczas zajęć nie ma mowy. Dodatkowo dla większości uczestników jest to pierwsza w życiu możliwość obcowania z ruchomymi postaciami złożonymi z klocków lego.

 

 

Zajęcia w Miejskim Domu Kultury w Słupcy odbywają się w soboty i realizowane są w dwóch grupach od 11:00 i od 13:00. Rekrutacja w dalszym ciągu trwa a więcej informacji na temat warsztatów można znaleźć na stronie www.mojprzyjacielrobot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *