Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zabrali jej prawo jazdy, nałożyli wysoki mandat

Kierująca BMW rozpędziła się w terenie zabudowanym do 110 km/h. Określona przepisami dopuszczalna prędkość została zdublowana. Policjanci z wrzesińskiej drogówki nałożyli za popełnione wykroczenie mandat karny w wysokości 1500 złotych.

Nadmierna prędkość jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o przyczyny kolizji oraz wypadków na drodze. Nie zwracanie uwagi na licznik może spowodować wydłużenie drogi hamownia, a każdy metr jest na wagę złota, kiedy zbliżamy się do ewentualnej „przeszkody”, którą może być na przykład pieszy.

Dlatego też ochrona Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego w szczególności w terenie zabudowanym została wzmożona miedzy innymi po przez wprowadzenie ograniczeń prędkości. I o tym niestety zapomniała 27 grudnia br. kierująca BMW, która popełniła to wykroczenie w Gozdowie.

25-letnia mieszkanka powiatu słupeckiego przekroczyła prędkość o 60 km/h. Za popełnione wykroczenie policjanci z wrzesińskiej drogówki nałożyli mandat karny w wysokości 1500 złotych, 13 punktów karnych oraz zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące.

 

TEKST/FOTO: KPP Września

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *