Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zachować Niepodległą

Obchody Święta Niepodległości zorganizowane zostały w Szkole Podstawowej w Młodojewie.

11 listopada 1918 roku to jeden z najważniejszych dni w historii naszego narodu. Polska na nowo odzyskała niepodległość i powróciła na mapę Europy, powstała niczym Feniks z popiołów. Od tamtego zdarzenia minął ponad wiek. Czas jednak nie zatarł śladów dni walki i chwały bohaterów, którzy poświęcili swoje życie w obronie wolnej Polski.

W szkole co roku upamiętnia się niegdysiejsze wydarzenia, czerpiąc z historii jako świadka czasów, światła prawdy i nauczycielki życia. W pierwszym tygodniu listopada 2020 r. przeprowadzono w ramach zajęć z historii konkurs on-line pt. ,,Polska droga do wolności”.

Głównym celem zmagań było sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów, a ponadto wczucia się w rolę młodego patrioty, który powinien znać historię swojego kraju i utożsamiać się z nim. W kategorii klas V-VIII najlepszymi okazali się: Krzysztof Kołodziejczak z kl. VIII (I miejsce), Anna Kołodziejczak z kl. VII (II miejsce), Samuel Walczak z kl. V (III miejsce) oraz Weronika Sypniewska z kl. VI (IV miejsce).

 

 

Natomiast spośród czwartoklasistów w ramach quizu ,,Moja Niepodległa” I miejsce zajął Jan Matuszewski. Uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej mieli okazję wziąć udział w konkursie plastycznym pt. ,,Portret Józefa Piłsudskiego”, którego celem było m.in. rozwijanie ciekawości poznawczej związanej z postacią Naczelnika Państwa oraz pobudzenie wyobraźni dziecka.

Biorąc pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonania, jury wyróżniło prace autorstwa: Pauliny Głowackiej z kl. II (I miejsce), Leny Kolskiej z kl. I (II miejsce) oraz Leny Wojdak z kl. I (III miejsce). Wszystkim wymienionym uczniom gratulujemy i zapraszamy do odebrania nagród, które czekają na zwycięzców od 16.11.2020 roku w sekretariacie szkoły.

Z okazji Święta Narodowego uczennice z kl. VII: Zuzanna Jakubowska, Anna Kołodziejczak i Anna Najdzińska przygotowały utwór wokalny pt. „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, który wprowadza odbiorcę w stan zadumy i refleksji na temat wolności.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz