Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zaczęła rodzić w Lidlu. Skończyło się szczęśliwie.

Niecodzienna sytuacja miała miejsce kilka dni temu w jednym ze słupeckich marketów.

U jednej  z klientek, która akurat robiła tam zakupy, a była w ciąży rozpoczął się poród. Wyjątkowa sytuacja i nagła potrzeba pomocy sprawiła, że kobieta trafiła do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy, który już od jakiegoś czasu jest szpitalem jednoimiennym.

O sprawie podczas dzisiejszej Sesji Rady Powiatu mówił starosta, Jacek Bartkowiak pytany o SPZOZ.  -Pacjenci niecovidowi też są do tego szpitala przyjmowani. Ostatnio miała miejsce taka sytuacja, że kobieta zaczęła rodzić w Lidlu.

Jej stan nie pozwolił na transport do innego szpitala, bo akcja porodowa była już na tyle zaawansowana, że wymagała natychmiastowej pomocy. Pacjentka trafiła na oddział słupeckiego szpitala i to ten oddział covidowy.

Tutaj regulacje prawne nie mają nic do tego, bo po prostu potrzebowała natychmiastowej pomocy i ta pomoc została jej udzielona. Mam nadzieję, że dziecko czuje się dobrze, matka też- mówił starosta.


Najnowsze komentarze
  • Jest źle, a będzie jeszcze lepiej.

  • Brawa dla pracownic Lidla, za szybką pomoc i interwencje. Natomiast bardzo dziwnie podeszły do tej niecodziennej sytuacji kierowniczki, nie radząc sobie z podejmowaniem decyzji w sytuacjach wymagających udzielenia pierwszej pomocy

Dodaj komentarz