Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zaczęłam studia. To czego żałuję Was zaskoczy.

Matura zdana. Czas zapisać się na studia. Ofertę Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium sprawdziłam, bo polecili mi ją znajomi. Interesowały mnie studia I stopnia lub jednolite magisterskie.

Do wyboru miałam Pedagogikę, Pedagogikę przedszkolna i wczesnoszkolna oraz Zarządzanie. Wybrałam Pedagogikę, tym bardziej, że absolwenci tego kierunku otrzymują darmowe studia podyplomowe, co daje pełne kwalifikacje do pracy jako pedagog szkolny, czy nauczyciel w szkołach podstawowych i średnich. Nie znalazłam w okolicy drugiej takiej oferty.

 

Jak zostałam studentką

Zapisałam się na studia bardzo sprawnie – nie musiałam przyjeżdżać na uczelnię z dokumentami bo wszystko można załatwić online. Wypełniłam formularz na stronie rekrutacja.milenium.edu.pl, a później na swoim Koncie Kandydata wgrałam wymagane dokumenty: skan świadectwa maturalnego i zdjęcie legitymacyjne. Opłatę rekrutacyjną też zapłaciłam online. Dziekanat zaakceptował moje dokumenty, a już w połowie września zostałam wpisana na listę studentów.

 

Pierwsze zajęcia w Milenium

Od października zaczęłam swoją przygodę jako studentka! W Milenium zjazdy odbywają się tylko w soboty i niedziele co 2 tygodnie. Bardzo zależało mi na takim trybie studiowania, bo na co dzień pracuję na pełen etat. Plusem jest też lokalizacja. Nie muszę tracić czasu i pieniędzy na dojazdy, bo mieszkam w Gnieźnie. Studiowanie okazało się wygodniejsze niż myślałam.

 

Nie tak wyobrażałam sobie wykłady

„Wykładowcy praktycy”, słyszałam bardzo często to stwierdzenie o nauczycielach akademickich GSW Milenium. To prawda! Po studiach spodziewałam się nudnych wykładów – nic bardziej mylnego. Pierwsze zajęcia miałam z Panią doktor, która na co dzień jest pedagogiem szkolnym i terapeutą. Zamiast czytać nam tekst ze slajdów opowiedziała o pracy z uczniem na podstawie własnych doświadczeń. Zajęcia w Milenium prowadzą ludzie, którzy prócz działalności naukowej prowadzą własny biznes, są pedagogami, terapeutami i pracują w placówkach oświatowych. O wiele łatwiej jest mi zapamiętać materiał, kiedy jest uzupełniony o doświadczenia z codziennej pracy zawodowej wykładowców. Takich wykładów ciekawiej się słucha!

 

 

Gdybym wiedziała od razu…

1 października zaczęłam 3 semestr nauki na Pedagogice. Po roku spędzonym w Milenium jest jedna rzecz, której bardzo żałuję. Nie zapisałam się do żadnego koła naukowego! Jako świeżo upieczona studentka nie myślałam o dodatkowej aktywności na uczelni. Wraz z upływem roku obserwowałam jednak aktywność kół i zauważyłam, że naprawdę warto! Pierwsze co zrobię podczas kolejnego zjazdu to zapiszę się do koła naukowego.
 

*Artykuł sponsorowany