Zaczęli grać od 3:0

Porażką 4:2 zakończył się drugi ligowy pojedynek w rundzie wiosennej seniorów Słupeckiego Klubu Piłkarskiego. Słupczanie na wyjeździe ulegli Victorii Września.

Na meczu zabrakło Michała Walerczyka. Trener Wojciech Henke musiała zatem nieco zmienić ustawienie swojego zespołu. W środku obrony zagrali Daniel Bednarowicz i Jacek Mikołajczyk. Na lewą stronę defensywy powędrował Aleksander Stawski, a na prawą Sebastian Jasiak. Do składu wskoczył również Piotr Witowski, który zagrał na prawym skrzydle, a najbardziej wysuniętym zawodnikiem był Marcel Koziorowski.Niestety SKP fatalnie rozpoczęło sobotnie spotkanie. Goście na murawę wyszli dość mocno zdekoncentrowani i już w pierwszej minucie miejscowi prowadzili po bramce Jakuba Groszkowskiego. Chwilę później było już 2:0, kiedy po stałym fragmencie gry nie przypilnował Łukasza Jasińskiego. W 12 minucie było już 3:0 dla gospodarzy, a gola zdobył Maciej Lisiecki. Dopiero po stracie 3 goli, kiedy Victorii wydawało się, że jest po meczu słupczanie się przebudzili. Najpierw po jednej z akcji głową niecelnie uderzał Sebastian Jasiak. W 30 minucie po rzucie rożnym dla SKP było już 3:1, a gola zdobył Bartosz Bednarowicz. Zaraz potem z woleja nie trafił Alana Kujawa. Co prawda miejscowi zdobyli gola na 4:1, ale nie został on uznany z powodu pozycji spalonej. Tuż przed przerwą po interwencji swojego obrońcy Victorię przed stratą gola uratował Tobiasz Nowicki.

Po zmianie stron słupczanie zdecydowanie ruszyli do ataku spychając rywali do obrony. Na efekty nie trzeba było długo czekać a gola strzelił Piotr Głowala. To wyraźnie zasiało niepokój w szeregach rywali. Gra się zaostrzyła. Gospodarze często uciekali się do ostrych fauli za co obejrzeli aż 7 żółtych i dwie czerwone karki. Próby doprowadzenie do remisu słupczan w końcówce naraziły ich na groźne kontrataki. Po jednej ze strat Adam Jaszczaka wrześnianie wyprowadzili skuteczną akcję. W polu karnym próbującego wbić piłkę do pustej bramki Arkadiusza Juchacza faulował Norbert Lorencki. Pomocnik gości obejrzał czerwoną kartkę, a jedenastkę pewnie egzekwował Paweł Lisiecki ustalając wynik spotkania na 4:2 dla Victorii. W sobotę na własnym boisku SKP zmierzy się z Victorią Ostrzeszów.

SKP: Maciej Przygoda, Sebastian Jasiak, Daniel Bednarowicz (bramka 30’), Jacek Mikołajczyk, Aleksander Stawski, Piotr Głowala (bramka 70’), Norbert Lorencki (cz.k. 84’), Michał Lorencki, Alan Kujawa, Piotr Witowski (ż.k. 67’), Marcel Koziorowski

Rezerwowi: Tomasz Jarecki, Jacek Kowalczyk, Tomasz Rosiński (62’ Stawski), Kamil Łukasiewicz (75’ Michał Lorencki), Adam Jaszczak (69’ Piotr Witowski), Marcin Wziętek