Zaczęli od porażki

3:1 z Dąbroczanką Pępowo przegrali seniorzy Słupeckiego Klubu Piłkarskiego w pierwszym wiosennym meczu rozgrywek IV ligi. Spotkanie wyglądało zupełnie inaczej w pierwszej i drugiej połowie.

Od początku to goście ze Słupcy wysoko zaatakowali swoich rywali, prowadzili grę i długo utrzymywali się przy piłce. Niestety jednak z tego faktu niewiele wynikało. Dwa proste błędy zadecydowały o tym, że mecz rozstrzygnął się praktycznie w 45 minutach. Najpierw po wznowieniu gry przez słupeckiego bramkarza Dąbroczanka przejęła piłkę oddając celny strzał zza szesnastki. Było 1:0. SKP się jednak nie poddawało, a po jednej akcji w kontrowersyjnej sytuacji sędzia nie odgwizdał jedenastki dla gości. W polu karnym upadł wówczas popchnięty przez obrońcę Dąbroczanki Jakub Woźniak. Sytuacja ta zemściła się natychmiastowo. Błąd Norberta Lorenckiego i Piotra Andrzejczaka przed polem 16 metrów spowodował utratę gola na 2:0.

Przed przerwą udało się jednak SKP zdobyć bramkę kontaktową. Moment zawahania obrońcy miejscowych, który próbował blokować piłkę zmierzającą na rzut rożny wykorzystał Piotr Andrzejczak, który zabrał mu futbolówkę, dograł ją do Wożniaka, a ten z najbliższej odległości zdobył gola na 2:1. Niestety w drugiej części meczu to gospodarze byli stroną wiodącą, a akcje SKP w ogóle się nie zazębiały. Na dodatek z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Andrzejczak. W jego miejsce pojawił się Bartosz Bednarowicz, który już kilka minut później obejrzał żółtą kartkę. Sędzia ukarał słupeckiego obrońcę za zagranie ręką w polu karnym. Co ciekawe piłka uderzyła w rękę zawodnika, kiedy ten odwrócony plecami próbował blokować strzał rywala. Gospodarze wykorzystali rzut karny i było 3:1.

Później to miejscowi mogli jeszcze kilkukrotnie podwyższyć wynik, a najlepszą okazję na gola dla SKP miał wprowadzony w końcówce Sebastian Jasiak, którego uderzenie zostało zablokowane. Już za tydzień kolejny wyjazdowy mecz. Tym razem rywalem słupczan będzie Victoria Września.

SKP: Krzysztof Sikorski, Patryk Krawiec, Piotr Andrzejczak(B. Bednarowicz), Jacek Mikołajczyk, Michał Walerczyk, Marcin Michałowski, Norbert Lorencki(M. Lorencki), Mateusz Duszyński, Jakub Woźniak, Dariusz Gromanowski (S. Jasiak), Kamil Stefaniak

Rezerwowi: Bartosz Przybyła, Łukasz Jaszczak, Piotr Głowala, Michał Lorencki, Bartosz Bednarowicz, Daniel Bednarowicz, Sebastian Jasiak,