Zaczęli od zwycięstwa

Trzy punkty na swoim koncie zapisali seniorzy SKP Słupca, którzy w wyjazdowym meczu inaugurującym rozgrywki IV ligi ograli PKS Racot 1:2.

Choć mecz od początku nie porywał, a gra słupczan nie kleiła się szczególnie w środku pola, to tym razem wykazali się oni tym, czego brakowało w wielu spotkaniach. Skuteczność, bo o niej mowa była w tym pojedynku atutem gości z Gajowej. Za jej sprawą po dośrodkowaniach skrzydłowych najpierw Dariusza Gromanowskiego, a potem Jakuba Woźniaka dwukrotnie piłkę w siatce umieścił Mateusz Mroziński i SKP prowadziło 0:2. W końcówce pierwszej połowy faulu w polu karnym dopuścił się Piotr Głowala i gospodarze zdobyli bramkę kontaktową z rzutu karnego. W międzyczasie boisko z powodu kontuzji w około 35 minucie meczu opuścić musiał bramkarz Sebastian Florkowski, a w jego miejsce między słupkami zameldował się Bartosz Przybyła.

Początek drugiej połowy należał do PKS-u, to jednak nie przekładało się na sytuacje bramkowe, a gospodarze uciekali się do najprostszych środków, które jednak nie skutkowały. Trener Marcin Woźniak zdecydował się na szereg zmian, a te sprawiły, że goście stopniowo zaczęli odzyskiwać kontrolę nad meczem. PKS bliski wyrównania był jedynie w samej końcówce, kiedy po strzale głową jednego ze swoich zawodników piłka minimalnie minęła słupek przyjezdnych. Wcześniej od połowy praktycznie sam na bramkę popędził Alana Kujawa, jednak przy próbie kiwania bramkarza przez słupeckiego pomocnika w ostatniej chwili gospodarze uratowali się przed stratą gola. Stuprocentowej sytuacji dla słupczan na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystał także Mateusz Duszyński, który uderzył obok bramki. Ostatecznie SKP wyszło z całego pojedynku zwycięsko zdobywając komplet punktów w pierwszym ligowym spotkaniu.

PKS Racot-SKP Słupca 1:2 (1:2)

SKP: Sebastian Florkowski, Patryk Krawiec, Michał Walerczyk, Jacek Mikołajczyk, Jakub Woźniak, Piotr Głowala, Norbert Lorencki, Michał Lorencki, Dariusz Gromanowski, Mateusz Duszyński, Mateusz Mroziński (2 bramki)

Rezerwowi: Bartosz Przybyła (Florkowski), Bartosz Bednarowicz (Michał Lorencki), Daniel Bednarowicz (Mroziński) Alan Kujawa (Duszyński)