Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zadbają o bezpieczeństwo turystów

Jak co roku, na czas wakacji w Powidzu utworzony zostanie sezonowy posterunek policji. W jego skład wejdzie czterech funkcjonariuszy, którzy w okresie letnim czuwać będą nad bezpieczeństwem mieszkańców i wczasowiczów.

Informacja dotycząca stanu przygotowania gminy do sezonu letniego łącznie ze sprawą zapewnienia bezpieczeństwa publicznego była jednym z punktów ostatniej sesji Rady Gminy Powidz. O tym jak przygotowania te wyglądają ze strony policji, poinformował Michał Malinowski, kierownik posterunku w Strzałkowie. – Na chwilę obecną mamy zapewnienie z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, że wspomogą nas dwoma osobami. Będą to policjanci oddelegowani z oddziału prewencji. Zapewnienie dotyczy miesiąca lipca, jednak my będziemy starali  się przedłużyć to na okres całych wakacji – mówił Michał Malinowski.

Decyzją komendanta słupeckiej policji od 1 lipca, podobnie jak w latach ubiegłych, w Powidzu zostanie powołany sezonowy posterunek, w którego skład wejdzie czterech funkcjonariuszy. Dwaj z nich będą to etatowi policjanci z posterunku w Strzałkowie, a dwaj pozostali- oddelegowani policjanci prewencji z Poznania. – Staramy się dodatkowo podwajać te patrole współpracując z Żandarmerią Wojskową. Czasami jest to tak, że jedzie samochód żandarmerii, a w środku siedzi policjant i żandarm. Tym sposobem z dwóch policjantów robimy dwa patrole, bo jak wiadomo w godzinach wieczornych i nocnych nie można pełnić służby pojedynczo – dodał. Analogicznie do lat poprzednich za działania na jeziorze odpowiadać będzie posterunek policji w Orchowie, który na wyposażeniu posiada motorówkę.

Kierownik posterunku w Strzałkowie zwrócił również uwagę na to, że nie na wszystkich kąpieliskach i polach namiotowych znajdują się regulaminy. – Są czasem wykroczenia gdzie jest problem zareagować, a jeśli takie regulaminy są to możemy wtedy się do niego odwołać. Jest to dla nas ułatwienie, dlatego prosiłbym, aby takie regulaminy wisiały tam gdzie jest to potrzebne – zakończył.

Przewodniczący Rady Gminy, Jakub Gwit zaapelował także do radnych i sołtysów, aby sami zgłaszali miejsca newralgiczne, w których często zachodzi konieczność interwencji policji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *