Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zadbają o poziom wód jezior w naszym regionie

Zadbają o stan jezior w naszym regionie. W Wilczynie miało miejsce podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy w tym zakresie.

Wszystko za sprawą obniżającego się poziomu wód w zbiornikach na terenie wielkopolski wschodniej. Stan ten można zaobserwować o kilku lat. Wkrótce ma się to zmienić.

List intencyjny w tej sprawie podpisały Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie, ZE PAK S.A., Urząd Marszałkowski w Poznaniu, Powiaty: Słupecki i Gnieźnieński, a także Gminy Powidz, Kleczew, Ostrowite, Witkowo, Wilczyn, Jeziora Wielkie, Orchowo, Kazimierz Biskupi oraz Lasy Państwowe.

 

 

Celem jest realizacja inwestycji za kwotę 35 000 000 zł w latach 2022-2025. Zadanie podzielone zostało na dwa etapy. Pierwszy obejmuje modernizacje pompowni Pątnów i Morzysław na Kanale Ślesińskim. Drugi to budowa układu łączącego Jezioro Gosławskie ze zbiornikiem po odkrywce Kazimierz Północ.

To nie jedyne działania związane z ochrona jezior realizowane przez samorządy na terenach na których są położone.Przeprowadzenie inwestycji będzie możliwa dzięki współpracy wielu podmiotów.

Teraz pozostaje czekać na działania, które realnie wpłyną na stan wody w jeziorach.

 

 

*materiał sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *