Zadecydowały trzy punkty

Minimalnej porażki w wyjazdowym meczu w Rawiczu doznali koszykarze słupeckiego Gromu.

-Po bardzo emocjonującym i wyrównanym meczu przegrywamy w Rawiczu tylko 3 punktami 81:78.

Od samego początku spotkania do samego końca wynik oscylował w okolicach remisu. Żadna ze stron nie uzyskała przewagi większej niż kilka punktów.

W pierwszej połowie ze świetnej strony pokazał się nasz nowy zawodnik Jany Adam, popisując się doskonałą skutecznością w ataku, w szczególności zza linii 3 punktów. W pierwszych dwóch kwartach Adam zdobył aż 21 punktów.

Trzecia kwarta była ozdobą tego meczu, oba zespoły rzuciły w niej po 27 punktów. W tej części meczu trafiliśmy 5 rzutów za 3 punkty, co pozwoliło nam uzyskać ostatnie w tym meczu prowadzenie.

Ostatnia  zdecydowanie była z jedną z najlepiej rozegranych w obronie przez nas zespół. W ciągu 2 ostatnich minut, aż czterokrotnie udało nam się wymusić straty u przeciwnika. 30 sekund przed końcem Dariusz Rosołowski trafieniem za 3 punkty ustalił wynik spotkania na 78:81. Po udanej akcji w obronie mieliśmy jeszcze szansę wyrównać stan meczu, jednak piłka nie znalazła drogi do kosza- relacjonują przebieg spotkania słupeccy koszykarze.

Już w najbliższą niedzielę o 13:00 w Słupcy podejmą nowy zespół w III lidze, Rycerzy Rydzyna.