Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zagórów walczy o stojaki rowerowe

Zagórów chce być miasteczkiem przyjaznym rowerzystom. Pomysłodawcy projektu pod takim właśnie hasłem, walczą o pięć tysięcy złotych na jego realizację.

Na pomysł można głosować w konkursie fundacji Tesco „Decydujesz, pomagamy”. Wystarczy po zakupach w sklepie we Wrześni albo w Słupcy, wrzucić do wybranej urny żeton otrzymany przy kasie. W każdym sklepie o pięć tysięcy na realizację pomysłu, walczą trzy projekty.

Projekt „Zagórów miasteczko przyjazne rowerzystom” to inicjatywa społeczna mająca na celu zwrócenie uwagi na ważny element infrastruktury rowerowej, jakim są̨ bezpieczne i prawidłowe stojaki rowerowe. – Podjęliśmy działania zmierzające do rozwiązania problemu, z jakim borykają się mieszkańcy, tj. braku miejsc parkingowych do rowerów. Realizacja projektu przyczyni się do zmiany wizerunku naszego miasteczka, a mieszkańcom będzie się żyło komfortowo oraz bezpiecznie – wyjaśniają pomysłodawcy projektu. Zarząd Osiedla miasta chce zmienić życie rowerzystów na zdrowsze i wygodniejsze.

Po dwóch tygodniach głosowania projekt jest na drugim miejscu z 4231 głosami. Do inicjatywy mieszkańców Miłosławia brakuje mu ok. pół tysiąca głosów. Czas na decyzję, który pomysł wesprzeć, macie do 7 czerwca!


Brak komentarzy

Dodaj komentarz