Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zagórowscy biegacze pobiegną do Poznania

Przedstawiciele Grupy Biegowej „Gęsiorze Zagórów” spotkali się dzięki uprzejmości komendanta Posterunku Policji w Zagórowie Marcina Antkowskiego z Przemysławem Mistrzakiem, aspirantem sztabowym z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Słupcy, żeby uzyskać informacje i porady w związku z udziałem w biegu charytatywnym Lions Charity Run 2021.

19 września „Gęsiorze” pobiegną z Zagórowa do Poznania (87 km)!-Pół roku temu nawiązaliśmy kontakt z maratończykiem i biznesmenem dr. Mariuszem Szeibem z Poznania, autorem inspirującej książki „Ósmy kontynent”, którego firma będzie jednym ze sponsorów tegorocznego III Biegu Peowiaka. Bardzo doceniamy gest pana Mariusza i chcemy się w pewnym sensie odwdzięczyć, to jest pobiec w biegu charytatywnym Lions Charity Run 2021. Pan Mariusz od lat organizuje biegi charytatywne i sukcesywnie pomaga potrzebującym. W tym roku sztafeta pobiegnie na odcinku Berlin-Poznań-Kaliningrad i dotrze do Poznania 19 września ok. godz. 17.00.

Chcemy pobiec w tym dniu z Zagórowa do Poznania i dołożyć do biegu swoją cegiełkę oraz spotkać się z uczestnikami. Powitanie biegaczy z Polski i zagranicy odbędzie się przy Domu Autysty, przy ul. Szamarzewskiego. Zagórów chce być częścią tego wspaniałego projektu- powiedział Łukasz Parus, dyrektor MGOK. – Wybiegniemy w niedzielę o godz. 7.00 z Dużego Rynku w Zagórowie. Bieg zostanie zorganizowany zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym i będzie mieć charakter sztafety, tzn. część biegaczy, wyłącznie cztery osoby biegnące jedna za drugą, przebiegnie 10-20 km i będzie się co jakiś czas zmieniać. Nasz kolega ultramaratończyk Zbigniew Bojański zadeklarował przebiegnięcie 50 km. Na umówionych odcinkach będzie czekać na nas bus, w którym dokonamy przesiadki. Ponadto wykupimy specjalne koszulki, których kwota za zakup idzie na cel charytatywny oraz wpłacimy na konto Lions Charity Run za każdy przebiegnięty kilometr 1 PLN. Jeśli ktoś chce do nas dołączyć, proszę o kontakt z MGOK Zagórów-dodał.

-Chcemy pobiec w tym biegu, ale od początku wiedzieliśmy, że musimy to zrobić zgodnie literą prawa. Cieszymy się, że zawsze możemy liczyć na pomoc policjantów z Zagórowa czy Słupcy. Podoficer Mistrzak podpowiedział nam, jakie rozwiązanie będzie dla nas najdogodniejsze. Pierwotnie widzieliśmy inny algorytm organizacyjny, ale okazało się, że musielibyśmy mieć bardzo dużo pozwoleń i dodatkowo dysponować bagatelnymi sumami na organizację przedsięwzięcia. To by się nie udało. Fachowa wiedza i sugestie oficera Mistrzaka pozwolą nam na udział w Lions Charity Run, a także przyczynią się do uniknięcia mandatów, gdyż pobiegniemy zgodnie z prawem-powiedział biegacz Henryk Ulatowski.

Biegacze „Gesiorze Zagórów” oraz przedstawiciele MGOK i stowarzyszenia TPZZ serdecznie dziękują komendantowi Marcinowi Antkowskiemu i oficerowi Przemysławowi Mistrzakowi za życzliwość i nieocenioną pomoc. Trzymajcie kciuki za biegaczy z Zagórowa 19 września! (mgok) PS Na zdjęciu w żółtej koszulce z kciukiem w górę dr. Mariusz Szeib, inicjator Lions Charity Run 2021.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz