Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zagrają na Mistrzostwach Polski

Słupeccy badmintoniści z sekcji UKS Kopernik Słupca walczyli o przepustki na Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzików Młodszych . Ich walka okazał się zwycięska.

Do Przeźmierowa udała się słupecka reprezentacja z trenerem Mariuszem Rakowiczem w składzie: Wojciech Dranikowski, Maciej Urbaniak, Jakub Busza oraz Jakub Wiśniewski.Eliminacje, które miały miejsce 6 kwietnia rozgrywane są w obrębie dwóch województw. W naszym wypadku to województwo wielkopolskie oraz zachodniopomorskie, a więc rywale z Góralic, Sławna, Miastka i Sianowa.

Z eliminacji do Mistrzostw Polski dostają się zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w każdej z gier: pojedynczej dziewcząt i chłopców, podwójnej dziewcząt i chłopców oraz grze mieszanej. Słupeccy trenerzy liczyli oni zwłaszcza na awans Wojtka Dranikowskiego w grze podwójnej z Bartkiem Frontczakiem z Przeźmierowa oraz na grę podwójną Macieja Urbaniaka z Kamilem Kozerą z Konina. Co do Macieja Urbaniaka to przewidywany był także jego awans w grze pojedynczej. Nasze oczekiwania się spełniły -mówią słupeccy szkoleniowcy.

Wojtek Dranikowski z Bartkiem Frontczakiem zajął drugie miejsce ulegając jedynie parze z Góralic i po raz kolejny zagra w Mistrzostwach Polski Młodzików w Kępnie w dniach 16 – 18 maja. Awans uzyskał także Maciej Urbaniak wygrywając z Kamilem Kozerą grę podwójną i zajmując drugie miejsce w grze pojedynczej, ulegając jedynie swojemu deblowemu partnerowi z Konina. Gratulujemy chłopakom bardzo dobrego startu i życzymy jak najwyższych miejsc podczas mistrzowskich zmagań. Maciej zagra w Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w Głubczycach w dniach 23 – 25 maja.

Mimo braku awansu z dobrej strony zaprezentowali się także pozostali nasi badmintoniści. Bardzo dzielnie stawiali czoła bardziej doświadczonym i starszym zawodnikom w grze pojedynczej wygrywając nawet jeden mecz deblowy z parą z Puszczykowa. –Widać już powoli efekty uczestnictwa w tego typu turniejach u Jakuba Busza i Jakuba Wiśniewskiego i liczymy, że zdobyte doświadczenie już w najbliższym czasie zaprocentuje w postaci lepszych startów i wyników– mówi terner Rakowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *