Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Na koncertach we Francji

 

Miejski chór Kanon ze Słupcy wyjechał wczoraj na koncerty do Francji. Wyjazd to efekt współpracy, którą muzycy nawiązali w ubiegłym roku z chórem Kalakakri z miejscowości Troyes.
Francuscy chórzyści przyjechali do Słupcy na początku maja 2013 roku na zaproszenie Cezarego Witlewskiego, dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych. Podczas swojego kilkudniowego pobytu, muzycy mieszkali w pałacu w Ciążeniu, który zrobił na nich bardzo duże wrażenie. Goście z Francji postanowili również zwiedzić okolicę, odwiedzili m.in. Ląd nad Wartą, Poznań, Licheń, Biskupin czy Gniezno. Wśród trzech koncertów, które dali podczas pobytu w Polsce, był także wspólny występ z słupeckim chórem Kanon. Muzycy tak przypadli sobie do gustu, że już wtedy pojawił się pomysł rewizyty. Po niemal roku plany udało się zrealizować i wczoraj słupecki chór wyjechał do Francji, gdzie również zagra trzy koncerty.

Agata Gierłowska, dyrygent chóru Kanon

 

 

 

 

Wśród atrakcji, jakie czekają na słupeckich muzyków będzie także wycieczka do stolicy Francji, Paryża. Chór wróci do Słupcy w najbliższą sobotę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *